WP

Pijany pilot wycieczki chciał wieźć dzieci na wakacje niesprawnym autokarem

To mógł być dramatyczny wyjazd dzieci na wakacje nad morzem. Niewypoczęci kierowcy chcieli jechać niesprawnym autokarem. Nad wszystkim czuwać miał pijany pilot wycieczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inspektorzy ITD sprawdzają autokary w Kątach Wrocławskich
Inspektorzy ITD sprawdzają autokary w Kątach Wrocławskich (Główny Inspektorat Transportu Drogowego)
WP

Grupa dzieci z Kątów Wrocławskich wybierała się dwoma autokarami nad Bałtyk. Przed wyruszeniem w wielogodzinną podróż organizator wyjazdu poprosił Inspekcję Transportu Drogowego o sprawdzenie pojazdów, które miały do przejechania ok. 500 km. Równocześnie zaniepokojeni rodzice zadzwonili po policję.

Kontrolerzy ITD stwierdzili, że kierowcy nie przestrzegali zasad czasu pracy i nie odbyli wymaganego odpoczynku tygodniowego. Znacznie więcej wątpliwości budził stan pilota wycieczki, którego policjanci zbadali alko-sensorem. Wynik wskazał na 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Podziel się
WP

Z kolei jeden z autokarów był niesprawny i wyciekały z niego płyny eksploatacyjne. Kontrolerzy ITD nie dopuścili go do dalszej jazdy.

Policja chce łapać piratów drogowych, ale woli wystawiać upomnienia niż mandaty

Inspekcja Transportu Drogowego przypomina, że każdy może zgłosić autobus do kontroli w ramach akcji „Bezpieczny autokar”. ITD prosi o wcześniejsze umawianie się telefonicznie lub pocztą elektroniczną z odpowiednimi, wojewódzkim inspektoratami, żeby pozwolić kontrolerom zaplanować pracę.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP