Trwa ładowanie...
d1aa4k2

Pijany lekarz przyjmował poród. Odpowie za narażenie zdrowia i życia matki oraz noworodka

Do pięciu lat więzienia grozi ginekologowi, którego prokuratura w Żarach (Lubuskie) oskarżyła o przyjmowanie porodu w stanie nietrzeźwym i narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia matki i jej noworodka. O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijany lekarz przyjmował poród. Odpowie za narażenie zdrowia i życia matki oraz noworodka
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d1aa4k2

W lipcu 2012 r. na oddziale ginekologii w jednym z lubuskich szpitali męża, który towarzyszył przy porodzie swojej żony, zaniepokoiło zachowanie dyżurującego ginekologa, który odbierał ten poród. Zawiadomiono policję. Po przyjeździe policjantów, okazało się, że lekarz miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Jak ustaliła prokuratura, nietrzeźwy lekarz podczas porodu w nienależyty sposób dokonał przebicia pęcherza płodowego. - Co najmniej trzykrotnie nakłuwał go igłami i spowodował na głowie noworodka cztery rany w okolicy ciemieniowej, co naraziło pokrzywdzoną i jej dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz.

Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. 56-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

d1aa4k2

Podziel się opinią

Share
d1aa4k2
d1aa4k2
Więcej tematów