Trwa ładowanie...
dowiv4k
IAR

Piesi nadal nie noszą odblasków

Przepisy sobie, praktyka sobie. Od początku września piesi poruszający się po drogach poza obszarem zabudowanym mają obowiązek nosić po zmroku element odblaskowy. Niestety większość ciągle ignoruje nowe przepisy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piesi nadal nie noszą odblasków
(Fotolia)
dowiv4k

Według szacunków siedleckiej policji, tylko co trzeci pieszy lub rowerzysta stosuje się do przepisów. Naczelnik tutejszej drogówki Marek Myszkiewicz powiedział, że na razie policjanci upominają i uświadamiają, ale wkrótce będą wobec niepokornych wyciągać konsekwencje.

Przypomniał, że za nieposiadanie elementu odblaskowego grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dodał, że podobne kary mogą spotkać rowerzystów jeżdżących po zmroku bez oświetlenia.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach Jacek Kobyliński podkreśla, że problemem nie jest brak dostępności elementów odblaskowych, ale świadome lekceważenie przepisów. Zauważył, że ośrodek rozdał w szkołach setki tysiące odblasków, tysiące kamizelek i kasków a tymczasem tam, gdzie powinny być one najbardziej widoczne - poza terenem zabudowanym - ciężko je spotkać.

Wkrótce siedlecki WORD wraz z policją rozpocznie kolejną kampanię informacyjną. Tym razem nie będzie ona jednak skierowana wyłącznie do dzieci i młodzieży, ale również dorosłych.

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 1140 pieszych a blisko 9 tysięcy zostało rannych. Najwięcej ofiar przyniósł ostatni kwartał.

dowiv4k

Podziel się opinią

Share
dowiv4k
dowiv4k
Więcej tematów