Trwa ładowanie...
dd9r70v

Pierwszy śnieg w Tatrach może spaść już w niedzielę

To zapowiedź zimy? Prognozy na najbliższy weekend przewidują możliwość wystąpienia w niedzielę opadów śniegu. Ma się on pojawić w szczytowych partiach Tatr.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Kasprowym Wierchu pojawi się pierwszy śnieg. Zdjęcie ilustracyjne.
Na Kasprowym Wierchu pojawi się pierwszy śnieg. Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
dd9r70v

Niedziela 27 września będzie najprawdopodobniej pierwszym dniem z opadami śniegu w Tatrach - podało Biuro prasowe IMGW.

Co ciekawe, jest to jednocześnie najpóźniejsze wystąpienie pokrywy śnieżnej na Kasprowym Wierchu w ostatnich latach. W ubiegłym roku datą wystąpienia pierwszych opadów śniegu był 18 września, w 2018 - 23 września.

Jedynie jesienią 2011 roku pierwszy śnieg na Kasprowym Wierchu spadł później niż ma spaść w tym roku – wówczas był to dopiero 8 października.

dd9r70v

Duda i kryzys w Zjednoczonej Prawicy. Kwaśniewski: nie dysponuje ani instrumentami, ani autorytetem

Pokrywa śnieżna utrzymuje się tylko kilka dni

We wrześniu 2011 r. na Kasprowym Wierchu nie zanotowano ani jednego dnia z pokrywą śnieżną. Najdłużej natomiast pokrywa śnieżna zalegała we wrześniu 1996 r. – 25 dni oraz 2008 r. – 15 dni. W ostatnich latach to maksymalnie kilka dni.

dd9r70v

Jak podają synoptycy IMGW, maksymalna wysokość pokrywy śnieżnej na Kasprowym Wierchu we wrześniu zmierzona została w 1996 r i wyniosła 89 cm, a w ostatnim dziesięcioleciu 2 września 2010 r. kiedy to leżało 45 cm śniegu.

Zima. Jaka będzie?

Nadchodzącej zimy 2020/2021 nie zabraknie deszczowych dni i spadków temperatury poniżej zera. Pojawią się też dni z opadami śniegu. Według długoterminowej prognozy pogody na AccuWeather pierwszy śnieg może pojawić się już w połowie października. Temperatury na termometrach zaczną spadać poniżej 10 stopni.

Eksperci pogodowi z AccuWeather informują o tym, że zima 2021 będzie krótka i ciepła. W swoich prognozach informują oni, że tej zimy najwięcej śniegu ma być we wschodniej Europie. Oznacza to, że w Polsce mogą też częściej występować śnieżyce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd9r70v

Podziel się opinią

Share
dd9r70v
dd9r70v
Więcej tematów