Trwa ładowanie...
dbsl4uk

Pierwszy raz w historii papież przygotował przesłanie na finał Super Bowl

Po raz pierwszy w historii z okazji finału ligi futbolu amerykańskiego Super Bowl papież nagrał orędzie skierowane do widzów meczu oglądanego przez około 100 mln. ludzi. Franciszek wyraził w nim pochwałę dla "wielkich wydarzeń sportowych", które pokazują "kulturę spotkania i świat pokoju".
Share
Pierwszy raz w historii papież przygotował przesłanie na finał Super Bowl
dbsl4uk

- Uczestnictwo w aktywności sportowej sprawia, że wykraczamy poza naszą osobistą wizję życia i, w zdrowy sposób, uczymy się znaczenia poświęcenia, wzrastania w klimacie szacunku i wierności regułom - podkreślił Franciszek.

W przesłaniu papież stwierdził, że "wielkie wydarzenia sportowe, takie jak Super Bowl, są wysoce symboliczne i pokazują, że możliwa jest budowa kultury spotkania i świat pokoju".

Na zakończenie przesłania papież wyraził życzenie związane z uczynieniem Super Bowl "znakiem pokoju, przyjaźni i solidarności dla świata".

Włoska agencja Ansa zwraca uwagę na to, że papież przygotował przesłanie po hiszpańsku, a więc do milionów ludzi mówiących tym językiem w USA.

Istotny jest też kontekst, jakim są polemiki i napięcia, do których doszło w Stanach Zjednoczonych w związku z pierwszymi decyzjami prezydenta Donalda Trumpa.

dbsl4uk

Podziel się opinią

Share
dbsl4uk
dbsl4uk
Więcej tematów