Trwa ładowanie...
daqo84b

Pierwszy niewidomy zdobywca Mount Everestu

Mount Everest
Erik Weihenmayer - 33-letni pisarz ze Stanów Zjednoczonych został w piątek pierwszym niewidomym zdobywcą Mount Everestu (8848 m.) - najwyższego szczytu ziemi.

Share
daqo84b

Jego wyczyn odnotowało i podało do wiadomości publicznej Nepalskie Ministerstwo Turystyki. W tym samym dniu na najwyższą górę świata weszło - pod przewodnictwem Pasquale Scaturro - 18 innych osób, w tym 64-letni Sherman Bull, najstarszy wspinacz w historii wejść na Everest.

Weihenmayer zdobył szczyt razem z 9-osobowym zespołem i towarzyszącymi mu 8 Szerpami. Towarzysze pisarza mieli przywiązane dzwonki, dzięki którym Weihenmeyer mógł utrzymywać kurs. Nie jest on debiutantem - wspinał się już w przeszłości, zdobywając m.in. McKinley na Alasce, Aconcaguę w Argentynie i Kilimandżaro w Tanzanii.

Najstarszy himalaista stanął na wierzchołku Everestu także w piątek rano. Jego radość była podwójna, ponieważ w tym samym czasie na ten sam wierzchołek wspinał się jego 33-letni syn Bradford. Na razie jednak nie wiadomo, czy obaj panowie spotkali się na szczycie góry.(kar)

daqo84b

Podziel się opinią

Share
daqo84b
daqo84b
Więcej tematów