Trwa ładowanie...
02-09-2014 10:01

Pierwszy dzwonek w trzech nowo otwartych szkołach na Białołęce

W poniedziałek oficjalnie rozpoczął się rok szkolny. Na Białołęce w tym roku dzieci rozpoczną naukę w trzech nowo otwartych szkołach. Miasto na ich budowę przeznaczyło 83 mln zł.

Pierwszy dzwonek w trzech nowo otwartych szkołach na BiałołęceŹródło: UM
d3nshn8
d3nshn8

Dziś o godz. 8:00 pierwszy dzwonek zadzwonił w szkole nr 355 przy ul. Ceramicznej, nr 356 przy ul. Głębockiej i w filii szkoły podstawowej nr 342 przy ul. Topolowej. Wszystkie wymienione placówki znajdują się na Białołęce, czyli najmłodszej dzielnicy Warszawy, na której wciąż powstają nowe szkoły, przedszkola i żłobki.

Uczniowie tych szkół mają do dyspozycji pracownie językowe, informatyczne i naukowe. Władze zadbały także o dostęp do ruchu podopiecznych i w okolicy placówek wybudowali kolorowe place zabaw dla najmłodszych, ogrody i sportowe boiska dla starszych, na których można grać w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę.

Plany uwzględniły także parking, na którym mogą zatrzymywać się rodzice, przywożąc bądź odbierając swoje pociechy.

Każda z placówek posiada także stołówkę, z której mogą korzystać zarówno dzieci, jak i kadra nauczycielska. Udogodnieniem dla rodziców, którzy nie mogą od razu odebrać dzieci z przedszkola czy szkoły, są przygotowane świetlice, w których w określonych godzinach pociechy mogę poczekać na swoich opiekunów.

Dodatkowo przy szkole nr 356 przy ul. Głębockiej ma powstać filia Białołęckiego Ośrodka Kultury. Według ratusza, budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

d3nshn8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nshn8
Więcej tematów