Trwa ładowanie...

Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu. Orędzie Andrzeja Dudy

Andrzej Duda wygłosił orędzie w Sejmie. Prezydent zwrócił się z prośbą do parlamentarzystów. - Poglądy można mieć, ale proszę, aby język debaty był językiem szacunku - dodał.

Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu. Orędzie Andrzeja DudyŹródło: East News
d4ih83j
d4ih83j

- To wielki zaszczyt moc z wyboru polskiego społeczeństwa zasiadać w tej izbie i dyskutować o najważniejszych sprawach - mówił Andrzej Duda, zwracając się do posłów.

- Dziękuję Polakom, którzy tak w odpowiedzialny sposób dali wyraz swojej odpowiedzialności - zaznaczył prezydent. - W tym roku Polacy zdali doskonale swój egzamin wyborczy. Z całego serca tego dziękuję, ponieważ ta silna legitymizacja jest potrzebna polskim posłom i senatorom - dodał, zaznaczając, że "wszyscy obywatele, którzy wzięli udział w wyborach, mają swoich reprezentantów".

Prezydent Duda zwrócił się również do tych, którzy nie dostali się do Sejmu w wyborach parlamentarnych 2019. - Wiem, że wielu z państwa z trudem przyjmuje te emocje i niektórzy z żalem patrzą na otwarcie obrad, że zabrakło głosów, by zasiąść w tych ławach. Mnie kilka lat temu również zabrakło 700 głosów - wspomniał podczas orędzie. - Ważne, by ludzie, którzy chcą się podjąć służby dla Polski, mogli to realizować. Zwłaszcza w dzisiejszych, trudnych czasach - zaznaczył.

Zobacz wideo: Andrzej Duda wspomina Tadeusza Mazowieckiego: miejmy ufność w duchowe i materialne siły narodu

Andrzej Duda: wszyscy żyjemy w Polsce i nazywamy się Polakami

- Dla mnie Polakiem jest każdy, kto ma Polskę w sercu - oświadczył Andrzej Duda, opowiadając że tradycją Polski jest szacunek i tolerancja.

- To jest nasza wielka tradycja. Tradycja wielkiego szacunku wobec wszystkich, którzy mają inne poglądy. Wszyscy żyjemy w Polsce i nazywamy się Polakami. Zwracam na to uwagę, ponieważ widzę w ostatnich latach wiele kryzysów na tym tle. Widzę takie wypowiedzi, które wiele osób w Polsce mogą ranić - mówił prezydent.

d4ih83j

Prezydent cytuje Tadeusza Mazowieckiego i wspomina Lecha Kaczyńskiego

Andrzej Duda zacytował premiera Tadeusza Mazowieckiego. - Przypomnę słowa sprzed 30 lat: nie stoimy jako naród na straconych pozycjach, jeśli mamy wolę do działania. Wierzę, że Bóg nam dopomoże - te słowa powiedział premier Tadeusz Mazowiecki w swoim expose - wspomniał Duda.

Polityk przywołał Lecha Kaczyńskiego. - Pan prezydent Kaczyński powiedział, że podstawową patriotyzmu jest miłość do ojczyzny, ale też do współobywatela. Niech ona będzie podstawą do tego, o czym mówi się w tej izbie. To jest bardzo ważne i o to proszę - zaznaczył Duda.

- Proszę o język parlamentarny w debacie, który nie będzie nikogo urażał - mówił Andrzej Duda. - Poglądy można mieć, ale proszę aby język debaty był językiem szacunku - dodał.

Na koniec prezydent zwrócił się do parlamentarzystów, by podali sobie rękę "mimo wszystkich różnic i podziałów". Po tych słowach Duda przywitał się z posłami, którzy zasiadają w sejmowych ławach w pierwszym rzędzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ih83j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ih83j
Więcej tematów