Trwa ładowanie...
d404y37

Pierwsze ofiary zimna w Podlaskiem

Wyziębienie organizmu było prawdopodobną przyczyną śmierci dwóch osób, których ciała znaleziono w Gabowych Grądach i w Jedwabnem w województwie podlaskim - poinformowała w piątek policja.

Share
d404y37

Od kilku dni nocą w regionie utrzymuje się kilkustopniowy mróz. Ostatniej nocy wiał dodatkowo silny wiatr. W ciągu dnia temperatura nie przekracza 5 stopni Celsjusza.

53-letni Stanisław G. z Jedwabnego był w stanie upojenia alkoholowego. Przybyły na miejsce lekarz ocenił, że to, a także wyziębienie organizmu mogło być przyczyną śmierci mężczyzny. Ustali to dokładnie prokuratura, która zarządziła przeprowadzenie sekcji zwłok.

Prawdopodobnie także z powodu wyziębienia zmarł 63-letni Michał Sz. z miejscowości Gabowe Grądy w gminie Augustów. Jego ciało znaleziono w czwartek rano przed sklepem spożywczo-przemysłowym. Ostatni raz widziano go wieczorem w tym sklepie.

Jak poinformował Andrzej Hajdenrajch z biura prasowego podlaskiej policji, ubiegłej zimy odnotowano sześć przypadków zamarznięć. Były to przede wszystkim osoby nadużywające alkoholu, a nie bezdomni.

d404y37

Funkcjonariusze policji, podobnie jak w ubiegłym roku w okresie zimowym, dostali polecenie odwożenia osób bezdomnych do noclegowni lub schronisk, w tym także na życzenie samych bezdomnych - poinformował Hajdenrajch.

Oficerowie dyżurni w komisariatach policji dysponują wykazami i adresami noclegowni, schronisk oraz organizacji charytatywnych pomagających bezdomnym.(jd)

Posłuchaj rozmowy WP:

Czy tej zimy wszyscy bezdomni znajdą schronienie? Rozmawiamy z pracownikiem warszawskiego MARKOT-u.

d404y37
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d404y37
d404y37
Więcej tematów