Trwa ładowanie...

Pierwsza taka kontrola NFZ. Chodzi o sprawę śmierci ojca Ziobry

Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził kontrolę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zażądano kilkudziesięciu tysięcy kart chorobowych pacjentów oddziałów kardiologicznych, których leczono w placówce przez ponad 10 ostatnich lat.

Share
Pierwsza taka kontrola NFZ. Chodzi o sprawę śmierci ojca ZiobryŹródło: WP.PL
d3178q0

To pierwsza tego typu sytuacja w historii NFZ - czytamy na stronie RMF FM, które jako pierwsze opisało sprawę.

RMF FM podaje, że kontrola została wszczęta na polecenie prokuratury, która szuka materiałów związanych z prof. Dariuszem Dudkiem. To jeden z kardiologów, który zajmował się leczeniem ojca ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

NFZ potwierdza, że chodzi o warunki udzielania świadczeń na oddziałach kardiologicznych. Kontrola spowodowała paraliż oddziałów kardiologicznych Szpitala Uniwersyteckiego. NFZ zażądał przedstawienia kilkudziesięciu tysięcy kart chorobowych z ponad 10 lat.

Sprawa ojca Ziobry ###

Jerzy Ziobro przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim UJ w Krakowie od 22 czerwca 2006 roku. Zmarł 2 lipca 2006 roku. Czwórka lekarzy szpitala została oskarżona o nieumyślne spowodowanie jego śmierci. Oskarżeni w sprawie byli: ówczesny kierownik II oddziału Kliniki Kardiologii i oddziału klinicznego szpitala prof. Jacek D., ówczesny lekarz tego oddziału i wiceszef pracowni hemodynamiki prof. UJ Dariusz D., lekarka dyżurna Katarzyna S. i ordynator sali monitorowanej Andrzej K.

Zarzucano im nieprawidłową diagnozę i wybór nieprawidłowego leczenia. Oskarżeni nie przyznali się do winy. Prokurator domagał się więzienia i grzywień dla lekarzy.

Ostatecznie w lutym tego roku wszyscy oskrażeni zostali uniewinnieni. Sąd ocenił, że brak dostatecznych dowodów ich winy.

Źródło: RMF FM, WP

d3178q0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3178q0
Więcej tematów