Trwa ładowanie...
du57o3a
czat

Pieniądze na wakacje, czyli wakacje z kartą kredytową

Wyjeżdżasz na wakacje i potrzebujesz pieniędzy? Planujesz wyjazd zagraniczny i nie chcesz wozić ze sobą całej gotówki w portfelu? W takim wypadku warto skorzystać z możliwości jakie daje karta kredytowa Millennium.

Share
du57o3a

Justyna Nowicka-Puto - Kierownik Zespołu Rozwoju Produktów w Obszarze Kart Płatniczych Banku Millennium. Od 7 lat zajmuje się wdrażaniem produktów kartowych i zarządzaniem ofertą kart płatniczych Banku Millennium w sektorze klientów indywidualnych.

Jaki jest maksymalny kwota kredytu na Państwa karcie?
Limity przyznajemy indywidualnie w zależności od zdolności kredytowej klienta.

Czy Państwa kartą można płacić przez Internet?
Jak najbardziej. Każda karta kredytowa wydawana przez Bank Millennium jest kartą wypukłą, i ma nadawany kod CVV2 służący do potwierdzania transakcji internetowych.

du57o3a

Ostatnio widziałem kartę płatniczą o nieregularnych kształtach oraz taką dużą mniejszą od standardowej. Czy w Millennium też mogę dostać tego typu kartę?
Obecnie nie posiadamy takiej karty w swojej ofercie. Natomiast nasze karty mają w tej chwili nowe wizerunki, które można obejrzeć na stronie www banku lub w oddziale. Na czym polega zależność od zdolności kredytowej? Tzn. jakie są granice „zaufania”dla klienta?
Standardowo tak jak i inne banki wyliczamy wysokość limitu karty kredytowej na podstawie wysokości dochodu miesięcznego klienta oraz jego ewentualnych obciążeń finansowych.

Od niedawna niektóre banki oferują możliwość umieszczania ulubionego np. zdjęcia na karcie. Czy w Millennium również mogę dać swoją ulubioną fotkę i dostanę z nią kartę?
Nie, w tej chwili nie oferujemy takiej możliwości, proponujemy jednak zapoznać się z kartą kredytową Sephora Millennium Visa, która ma 3 wizerunki do wyboru i każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy do karty Millennium dołączany jest jakiś pakiet ubezpieczeniowy, a jeżeli tak to jaki i jakie są warunki tego ubezpieczenia?
Do karty kredytowej oferujemy 3 pakiety ubezpieczeń: 1) pakiet podstawowy, który klient otrzymuje wraz z kartą i zawiera ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty, ubezpieczenie rabunku gotówki, ubezpieczenie zakupu i ubezpieczenie gwarancji najniższej ceny. 2) Opcjonalne ubezpieczenie w podróży zagranicznej, które szczególnie polecamy osobom wyjeżdżającym na wakacje oraz 3) opcjonalne ubezpieczenie Pewna Spłata, które chroni posiadacza karty przed trudnościami finansowymi w przypadku utraty pracy.
Są one szczególnie atrakcyjne w porównaniu z ofertą rynkową, ze szczegółami można zapoznać się na stronie banku i Pasażu Finansowego WP.

Czy mogę zmienić bank bez zmiany numeru karty?
Numer karty kredytowej zawiera numer identyfikacyjny banku, więc nie ma takiej możliwości.

du57o3a

Ile czasu mogę zwlekać ze spłatą kredytu, aby nie płacić odsetek?
Maksymalny okres wolny od odsetek wynosi 56 dni (tak jest w przypadku karty kredytowej Sephora Millennium Visa). Jak długo trwa zastrzeganie karty Millennium w przypadku kradzieży? Gdzie to można zrobić?
Jest wiele sposobów na zastrzeżenie karty kredytowej, ale najszybszy jest oczywiście kontakt z TeleMillennium (centrum obsługi telefonicznej banku), zastrzeżenie karty następuje w trakcie rozmowy.

Czy aby otrzymać waszą kartę muszę mieć konto osobiste w waszym banku?
Nie, nie ma takiej konieczności. Natomiast warto pomyśleć o posiadaniu konta osobistego w Banku Millennium, ponieważ na podstawie historii rachunku często przyznajemy kartę kredytową bez dodatkowych formalności.

Czy kartą można płacić za granicą? Jeśli tak to jak są przeliczane transakcje?
Oczywiście. W przypadku kart Visa transakcje dokonywane w walucie obcej są przeliczane na złotówki po uprzednim przeliczeniu transakcji na dolary amerykańskie. Wyjątkiem są transakcje dokonywane w Euro, które są przeliczane bezpośrednio na złotówki. Jesteśmy zatem jednym z nielicznych banków, który dokonuje takiego uproszczonego, a zarazem bardziej korzystnego dla klienta przeliczenia transakcji za granicą.

Jakie odsetki od kredytu zapłacę po półrocznym okresie promocyjnym?
Zgodnie z obecnym cennikiem usług oprocentowanie transakcji bezgotówkowych po 6-miesięcznym okresie promocyjnym wynosi dla karty Millennium Visa 19,9%.

du57o3a

Jak będąc za granicą, w przypadku zagubienia karty można pobrać pieniądze z konta?
Jest taka możliwość w przypadku klientów posiadających karty złote i platynowe Visa oraz karty American Express. Klienci ci mają możliwość skorzystania z awaryjnego dostarczenia gotówki.

Jaka jest realna stopa procentowa kredytu i od którego momentu jest liczona i czy od przyznanego limitu na karcie czy od rzeczywistej kwoty transakcji bezgotówkowych...
Zgodnie z obowiązującym cennikiem usług rzeczywista stopa procentowa dla karty Millennium Visa wynosi 12,23% i jest wyliczana dla przykładowego zadłużenia wynikającego z dokonania transakcji bezgotówkowej na kwotę 8 tysięcy złotych spłacanego przez 12 miesięcy. Zgodnie z obecną konstrukcją produktu odsetki są wyliczane od dnia wygenerowania pierwszego wyciągu, na którym ta transakcja jest widoczna. To nas szczególnie wyróżnia na tle innych ofert rynkowych, które zakładają liczenie odsetek już od dnia transakcji.

Tzn. na czym polega "awaryjne dostarczenie gotówki"?
Opiszmy to na przykładzie karty Visa - na całym świecie jest ponad 20 tysięcy punktów obsługi klientów Visa (są to głównie oddziały banków wydające karty Visa), w nich można odebrać gotówkę. Dyspozycje wypłaty gotówki można zgłosić w Centrum Visa bądź w TeleMillennium. Wszystkie numery telefonów klient otrzymuje w Vademecum wysyłanym wraz z kartą kredytową. Gotówkę odbiera się maksymalnie w ciągu 24 godzin. Jaki trzeba mieć dochód, aby dostać kartę? Czy muszę być zatrudniona na umowę o pracę, czy wystarczy stała umowa zlecenie?
Obecnie średni minimalny dochód z 3 ostatnich miesięcy, który jest przez nas wymagany wynosi 1 tysiąc zł netto. Oczywiście może być to także umowa o dzieło/zlecenie. Ponadto bank umożliwia otrzymanie karty kredytowej bez dokumentowania dochodu, np. w przypadku osób otwierających rachunek w banku i spełniających określone kryteria lub osób, które ubiegają się o wydanie karty kredytowej na podstawie historii obsługi karty wydanej przez inny bank, wystarczy przynieść 3 ostatnie wyciągi.

Czy istnieje możliwość sprawdzenia własnego rachunku drogą internetową?
Oczywiście, istnieje możliwość pełnej kontroli swoich wydatków i innych transakcji dokonywanych zarówno na rachunku karty kredytowej, jak i na rachunku osobistym.

du57o3a

Czy o kartę kredytową może ubiegać się osoba nieletnia, ale powyżej 13 roku życia?
Taka osoba może otrzymać kartę dodatkową wydaną do karty głównej należącej np. do jego rodzica.

Jeżeli wypłacam pieniądze kartą z bankomatu to jak wysoka jest prowizja od takiej transakcji?
W przypadku karty kredytowej prowizja od wypłaty gotówki z bankomatu wynosi 3%, minimum 7 zł, zarówno w kraju, jak i za granicą.

* Jeżeli wcześniej spłacę zadłużenie to, czy będzie mnie to coś kosztować?*
Nie, wcześniejsza spłata zadłużenia jest jak najbardziej bezpłatna.

Co jeżeli pensja nie wpłynie na czas i nie będę mógł spłacić zobowiązania wobec banku?
Bank nie wymaga jednorazowej spłaty całości zadłużenia. We wskazanym terminie spłaty wymagane jest jedynie uregulowanie minimalnej kwoty, która jest wyliczana jako 5% wartości zadłużenia z tytułu transakcji. Natomiast w całości należy uregulować ewentualnie naliczone odsetki, prowizje i opłaty, oczywiście jeśli takie wystąpiły. Jakie są koszty użytkowania karty Millennium?
Koszty użytkowania karty Millennium Visa mogą wynieść 0 zł. Wyjaśniając: opłata roczna za obsługę tej karty w pierwszym roku wynosi 35 zł, ale zgodnie z warunkami obecnej promocji opłata ta jest zwracana jeśli klient aktywował kartę. Ponadto spłacając zadłużenie karty w pierwszym wskazanym na wyciągu terminie (o ile są to tylko transakcje bezgotówkowe) klient nie zapłaci żadnych odsetek.

du57o3a

Czy żona może zablokować konto jeżeli przedtem została upoważniona do korzystania z karty kredytowej bez ograniczeń przez jej męża?
Mam nadzieję, że poprawnie rozumiem pytanie internauty. Nie ma możliwości upoważnienia drugiej osoby do korzystania z karty kredytowej. Można jedynie takiej osobie wydać kartę dodatkową. Zakładam również, że zablokowanie konta oznacza po prostu zastrzeżenie karty głównej. W takim przypadku żona - posiadacz karty dodatkowej może zastrzec tylko i wyłącznie swoją kartę. Natomiast mąż - posiadacz karty głównej może zastrzec i kartę główną i karty dodatkowe.

Jakie parametry były brane pod uwagę w rankingach Forbesa i rzeczpospolitej na podstawie których wasza karta zdobyła 1 miejsce?
W rankingu były brane pod uwagę m.in.: opłata roczna, oprocentowanie i okres bezodsetkowy.

Dziękujemy bardzo Pani Justynie oraz wszystkim użytkownikom za udział w czacie.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam możliwie dużo wątpliwości odnośnie funkcjonowania karty kredytowej. Zachęcam do skorzystania z tego produktu jako najlepszej i najbardziej wygodnej i bezpiecznej formy płatności w czasie długich wojaży wakacyjnych, których życzę wszystkim internautom!

Moderował: Rafał Socha

Czat odbył się 4 lipca 2006 roku

du57o3a

Podziel się opinią

Share
du57o3a
du57o3a
Więcej tematów