Trwa ładowanie...

Piekielna broń. "Rosjanie zaczęli palić ludność cywilną"

Rosyjskie wojsko wykorzystało w obwodzie ługańskim systemy rozminowywania UR-07M podczas szturmu na dzielnice mieszkaniowe w Mariupolu i Rubieżnoje. System wykorzystywany w ten sposób jest bronią masowego rażenia i powoduje spalenie znacznego obszaru.

Share
Rosjanie używają systemów rozminowywania w dzielnicach mieszkaniowych miast wschodniej UkrainyRosjanie używają systemów rozminowywania w dzielnicach mieszkaniowych miast wschodniej UkrainyŹródło: PAP, YouTube
d4bb4wh

Użycie przez Rosjan systemu UR-07M w Mariupolu i Rubieżnoje potwierdzają przedstawiciele ukraińskich oddziałów, które walczą z okupantami poza linią frontu - podaje portal 24tv.ua.

Piekielna broń Rosjan. Eksplozja na znacznym obszarze

Rosyjski system zdalnego rozminowywania UR-07M instalowany jest na podwoziach wozów BMP-3. Ładunek z wyrzutni pozwala przebić korytarz w polu minowym na długości od 350 metrów do 1 kilometra, a jego szerokość może sięgać kilkudziesięciu metrów.

d4bb4wh

Rosjanie wykorzystują jednak UR-07M także do niszczenia terenów, których nie są w stanie opanować w inny sposób. Użycie kilku ładunków prowadzi do całkowitego spalenia domów i ludzi, którzy się w nich znajdują.

Zobacz też: Zatrważające odkrycie w Buczy. Oto, co jest znajdowane w ciałach ofiar

Organizacja "Prawa Spraw" ocenia, że ​​"użycie UR-07M jako specyficznego rodzaju broni konwencjonalnej do celów pośrednich zostanie uznane za wyrządzanie nadmiernych szkód w infrastrukturze krytycznej i cywilnej ukraińskich miast".

Z relacji świadków wynika, że jednostka wyposażona w ten system rozminowywania, widziana była również w okolicach Pierwomajska w obwodzie mikołajowskim.

d4bb4wh

Siły Zbrojne Ukrainy nie posiadają takich systemów - zauważa portal stacji Kanał24.

Piekielna broń. Rosjanie już to robili

Podobne systemy (UR-77) Rosjanie wykorzystywali już do podobnych celów w obu wojnach czeczeńskich na Kaukazie Północnym m.in. podczas walk o Komsomolsk. W Syrii rosyjskie wojsko użyło systemu rozminowującego do zniszczenia pozycji jednostek opozycyjnych w gęstej zabudowie miejskiej w okolicach miasta Jobar.

W styczniu 2015 roku UR-77 Meteorite armia Rosji wykorzystała podczas szturmu na lotnisko w Doniecku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4bb4wh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d4bb4wh
d4bb4wh
Więcej tematów