Trwa ładowanie...
dnwozzr
autostrada

Pięcioro Polaków rannych w wypadku w Niemczech


Pięciu Polaków - troje dorosłych oraz dwójka dzieci - doznało obrażeń w wypadku drogowym na autostradzie A2 Hanower-Berlin.

Share
dnwozzr

_ Trzyletnie dziecko i jego ojciec są ciężko ranni i przewieziono ich do szpitala w Helmstedt_ - poinformował rzecznik niemieckiej policji w Helmstedt. Trzy osoby odniosły lżejsze obrażenia.

Do wypadku doszło w sobotę w okolicach miejscowości Koenigslutter - ok. 20 od Helmstedt. Kierowca niemieckiego minibusa, jadący lewym pasem autostrady w kierunku Berlina, zjechał nagle - ponaglany przez jadący za nim pojazd - na pas środkowy, nie zauważywszy jadącego tym pasem fiata uno z piątką Polaków.

Próbując uniknąć kolizji kierowca fiata wykonał gwałtowny manewr i wpadł w poślizg. Samochód wypadł z trasy i wywrócił się. Minibus, którym jechało 8 osób, także wpadł w poślizg i dachował. Rzecznik policji podkreślił, że polski kierowca nie ponosi winy za kolizję.

W wypadku rannych zostało łącznie 13 osób. Szkody materialne oszacowano na 40 tys. euro. Autostrada zamknięta była przez godzinę. (reb)

dnwozzr

Podziel się opinią

Share
dnwozzr
dnwozzr
Więcej tematów