Trwa ładowanie...
d8l5o7y

Pięć osób podtruło się czadem w Dopiewie

Tlenek węgla po raz kolejny tej zimy omal nie doprowadził do tragedii. Tym razem śmiertelnie groźnym czadem podtruła się pięcioosobowa rodzina z Dopiewa pod Poznaniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pięć osób podtruło się czadem w Dopiewie
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d8l5o7y

Mimo bardzo łagodnej zimy jak co roku dochodzi do podtruć czadem. To skutek niesprawności przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych, złej wentylacji w mieszkaniach, niewłaściwego dogrzewania pomieszczeń piecykami, używania w łazienkach tzw. junkersów bez zapewnienia odpowiedniej wentylacji.

W poniedziałek w Starej Łubiance niedaleko Piły czadem śmiertelnie zatruły się trzy osoby. Minionej nocy o krok od tragedii było w Dopiewie pod Poznaniem, gdzie z objawami podtrucia tlenkiem węgla do szpitala zabrano pięcioosobową rodzinę, w tym dwoje dzieci.

- Na miejsce wezwano najpierw pogotowie, nas powiadomiono dopiero pół godziny później – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Sławomir Brandt, rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej. – Kiedy strażacy pojawili się na miejscu, pomieszczenia były już przewietrzone, dlatego trudno powiedzieć, co było źródłem ulatniania się tlenku węgla – dodaje.

Strażacy po raz kolejny apelują o regularne dokonywanie kontroli przewodów kominowych i wentylacyjnych. Warto też zakupić specjalną czujkę, która w razie niebezpieczeństwa, ostrzeże domowników i być może uratuje im życie.

d8l5o7y

Podziel się opinią

Share
d8l5o7y
d8l5o7y
Więcej tematów