Trwa ładowanie...
d2mhzdo
29-11-2006 09:30

PIC wiecznie żywy?

Niedawno informowaliśmy, że koncern AMD zrezygnował z produkcji komputera PIC ( Personal Internet Communicator ). W Sieci pojawiła się jednak wiadomość, jakoby firma miała zamiar ponownie ożywić ten pomysł.
Z nieoficjalnych doniesień wynika, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy przedsiębiorstwo ma zaprezentować kilka nowych wersji swojego komputera, które, podobnie jak ich poprzednik, korzystać będą z procesorów Geode LX oraz NX. Urządzenie ma wykorzystywać ponadto różne systemy operacyjne, wśród których mogą się znaleźć Windows XP Starter Edition i Windows XP Professional.

d2mhzdo
d2mhzdo

Nowy PIC nie będzie, w przeciwieństwie do poprzedniego modelu, kompletnym komputerem - zamiast tego AMD będzie oferowało jego projekt producentom sprzętu OEM oraz ODM, którzy rozbudują go według własnego uznania.

Pomysłodawcy nowego PIC-a chcą, by trafił on na rynki krajów, w których średnie roczne zarobki wahają się w przedziale od 6 do 8 tysięcy dolarów. Maszyna AMD ma konkurować z tanim notebookiem XO stworzonym w ramach programu One Laptop Per Child.

O zamiarze zakończenia rozwijania projektu PIC informowaliśmy w tekście "AMD kończy produkcję PIC" - http://www.pcworld.pl/news/102389.html.

d2mhzdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhzdo
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj