Trwa ładowanie...
d2cgynk

Petro Poroszenko: za pięć lat Ukraina wejdzie do NATO

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wierzy, że jego kraj już niedługo otrzyma pozytywną decyzję w sprawie przyznania mu członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim. - To całkiem realne - zapewniał na antenie telewizji Ukraina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko wierzy w szybką integrację Ukrainy z UE i wejście do NATO
Petro Poroszenko wierzy w szybką integrację Ukrainy z UE i wejście do NATO (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Michał Józefaciuk)
d2cgynk

- Powinniśmy odpowiadać kryteriom członkostwa w Unii Europejskiej... i odpowiadać kryteriom dotyczącym członkostwa w NATO. Jestem przekonany, że do tego czasu już będziemy mieć plan działań dotyczących członkostwa w NATO, będziemy mieć decyzję w sprawie przyznania członkostwa Ukrainie - powiedział prezydent Ukrainy.

Polityk podkreślił, że jego kraj powinien wdrażać reformy i spełnić kryteria wymagane przez UE i NATO, gdyż przynależność do tych wspólnot w znaczący sposób podwyższyłoby poziom życia obywateli i poziom demokracji.

- Członkostwo w NATO to bezpieczeństwo. To bezpieczeństwo na zewnętrznych granicach, to polityczno-dyplomatyczny sposób odbudowy suwerenności i terytorialnej integralności naszego państwa, a dla zwykłego obywatela to m.in. też bezpieczeństwo na ulicach - tłumaczył Poroszenko.

d2cgynk

Petro Poroszenko wystartuje w zaplanowanych na 31 marca wyborach prezydenckich na Ukrainie. Ubiegający się o reelekcję polityk deklaruje, że zapewni niezmienność kursu na rzecz europejskiej i euroatlantyckiej integracji. Prezydent Ukrainy. Zapowiedział także, że za pięć lat Ukraina złoży wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej.

- W 2024 roku złożymy wniosek o członkostwo w UE. Otrzymamy Plan Działań na rzecz Członkostwa w NATO i rozpoczniemy jego realizację. Tylko obecność w UE i NATO może zagwarantować nasze bezpieczeństwo w obliczu rosyjskiej agresji - zaznaczył.

Zobacz także: Gowina „trafił szlag”. Borys Budka odpowiada wicepremierowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cgynk

Podziel się opinią

Share

d2cgynk

d2cgynk
Więcej tematów