Trwa ładowanie...
d2kons7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Petro Poroszenko: przykład Polski nas wzmacnia

Przykład sukcesów Polski i wsparcie, jakiego udziela ona Ukrainie, wzmacnia opór tego kraju wobec agresora i zachęca do reform - oświadczył z okazji Święta Niepodległości Polski prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko
Petro Poroszenko (AFP, Fot: SERGEI SUPINSKY)
d2kons7

"Wsparcie udzielane przez Polskę i osobiście przez Pana, Panie prezydencie, dążeniom Ukrainy do integracji europejskiej dodaje nam siły w przeciwdziałaniu agresorowi zewnętrznemu i zachęca do reform" - napisał Poroszenko w depeszy do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Szef państwa ukraińskiego podkreślił, że Ukraina cieszy się z sukcesów Polski, która "dzięki jedności narodowej, niezłomnemu duchowi i ciężkiej pracy swego narodu" stała się nowoczesnym, demokratycznym państwem europejskim.

Poroszenko wyraził przekonanie, że relacje dobrosąsiedzkie między naszymi krajami nadal będą rozwijały się w duchu partnerstwa strategicznego i - jak do tej pory - ich podstawą będzie wzajemny szacunek i zaufanie.

d2kons7

Podziel się opinią

Share

d2kons7

d2kons7
Więcej tematów