Trwa ładowanie...
d2tjiq6

Pentagon: koalicja wyeliminowała m.in. "skarbnika IS"

W ramach operacji lotnictwa koalicji pod wodzą USA walczącej z IS pod koniec listopada wyeliminowano "skarbnika IS" Abu Salaha i dwóch innych przywódców organizacji - powiedział rzecznik koalicji płk Steve Warren.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pentagon: koalicja wyeliminowała m.in. "skarbnika IS"
(PAP/EPA, Fot: CARSTEN REHDER)
d2tjiq6

Salah, "jeden z najbardziej doświadczonych przywódców" i finansista Państwa Islamskiego (IS), to trzeci ekspert finansowy organizacji, jakiego wyeliminowała koalicja - wyjaśnił Warren, który przebywa w Bagdadzie. Zabicie go utrudni "koordynowanie finansowania" IS - dodał.

W nalotach wyeliminowano też dwóch "funkcjonariuszy" IS odpowiedzialnych za wymuszanie haraczy od ludności cywilnej i transfery broni. - Te ataki stanowią dowód na to, że jesteśmy w stanie zdziesiątkować tę sieć - powiedział Warren.

Strategia koalicji pod wodzą USA, która walczy z IS w Syrii i Iraku, ogranicza się do nalotów na cele dżihadystów, ale pod koniec października Pentagon zapowiedział, że do Syrii wysłany zostanie mały oddział sił specjalnych, by pomóc lokalnym siłom w walce z islamistami; nie będzie on jednak pełnić w Syrii "misji bojowej" - zastrzegł Pentagon.

d2tjiq6

Podziel się opinią

Share
d2tjiq6
d2tjiq6
Więcej tematów