Trwa ładowanie...
d2rhgm6

Pensylwania - pół roku po ataku

Bicie kościelnych dzwonów upamiętniło w poniedziałek wydarzenia 11 września w Shanksville w stanie Pensylwania, gdzie pół roku temu rozbił się Boeing 757 amerykańskich linii United Airlines. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy miasta oraz rodziny ofiar tragicznego lotu numer 93.

Share
d2rhgm6

W miejscowej świątyni metodystów odprawiono nabożeństwo żałobne, podczas którego pastor odczytał nazwiska 44 pasażerów samolotu, nazywanych obecnie bohaterami amerykańskiej wojny z terroryzmem.

Pasażerowie i załoga samolotu United Airlines stoczyli bowiem walkę z porywaczami, dzięki czemu - według hipotez - maszyna nie uderzyła w Biały Dom bądź Kapitol.

Po nabożeństwie około 150 osób udało się w miejsce, gdzie odsłonięto pomnik z nazwiskami ofiar. Monument znalazł się pół kilometra od miejsca katastrofy.

Uroczystości upamiętniające ofiary ataków z 11 września odbyły się w poniedziałek również w Waszyngtonie i Nowym Jorku. Do południowego ogrodu Białego Domu prezydent George W. Bush zaprosił ponad tysiąc osób. Były wśród nich rodziny trzystu ofiar tragedii, kongresmani, najwyżsi urzędnicy administracji i ponad stu rezydujących w Waszyngtonie ambasadorów.

d2rhgm6

Widzę spokojny świat po zakończeniu wojny z terroryzmem. Odwagą i jednością budujemy ten świat wspólnie - powiedział amerykański prezydent.

Amerykańskie media, które przez ostatnie miesiące były skupione głównie na wojnie z terroryzmem, cytowały w poniedziałek słowa burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga, który - odsłaniając nowojorski pomnik ku czci ofiar ataku - powiedział, że najwspanialszy pomnik pamięci jest w sercach wszystkich Amerykanów. (and)

d2rhgm6

Podziel się opinią

Share
d2rhgm6
d2rhgm6
Więcej tematów