Trwa ładowanie...

Pękł rurociąg, groźny wyciek ropy - kolejna katastrofa?

Kolejny wyciek ropy w USA. Tym razem pękł należący do firmy Exxon Mobil ropociąg w Montanie. Rzecznik giganta Exxon Mobil powiedział, że z pękniętego rurociągu ropa naftowa wylewała się do rzeki Yellowstone, w pobliżu słynnego Parku Yellowstone.

Share
Pękł rurociąg, groźny wyciek ropy - kolejna katastrofa?Źródło: AP, fot: The Billings Gazette, Larry Mayer
d2gopo4

Park narodowy Yellowstone jest pierwszym i najstarszym parkiem narodowym na świecie; stanowi dużą atrakcją turystyczną. Według firmy Exxon Mobil, do rzeki wylało się do tysiąca baryłek ropy.

Koncern zapewnia, że w w ciągu kilkudziesięciu minut rurociąg zamknięto i ewakuowano okolicznych mieszkańców. Trwa oczyszczanie rzeki. Przyczyna wycieku nie jest znana. Zdaniem firmy, powodem mógł być wyjątkowo wysoki poziom wody w rzece Yellowstone.

W ostatnich tygodniach w Montanie spadło rekordowo dużo deszczu, topnieją także śniegi w pobliskich górach. W zeszłym roku w USA doszło do potężnego wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej, gdzie eksplodowała platforma wiertnicza firmy BP. Zdarzenie to uznano za największą katastrofę ekologiczną w historii Stanów Zjednoczonych.

d2gopo4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gopo4
d2gopo4
Więcej tematów