Trwa ładowanie...
d2mg8yd

Pekin spowity burzą piaskową - anomalie w Chinach

Niebo nad stolicą Chin przybrało kolor pomarańczowy po tym jak metropolię zaatakowała najsilniejsza w tym roku burza piaskowa. Wszystko pokryła cienka warstwa piasku a przechodnie zakrywali twarze chustami. Doszło do zakłóceń w pracy pekińskiego lotniska.

d2mg8yd
d2mg8yd

Burza, która nadciągnęła z północy, z obszarów Mongolii Wewnętrznej, zmierza w kierunku Półwyspu Koreańskiego i może zagrozić stolicy Korei Południowej - Seulowi.

Chiński Instytut Meteorologiczny ostrzegł, że jakość powietrza w Pekinie "jest bardzo zła" i stanowi zagrożenie dla zdrowia. Zalecono zakrywanie ust i nosa podczas przebywania poza pomieszczeniami oraz zamykanie okien i drzwi.

Coraz częstsze i coraz bardziej intensywne burze piaskowe są rezultatem stałego rozszerzania się obszaru pustyń w Chinach. Proces ten powodowany jest zbyt intensywną eksploatacją pastwisk, wycinaniem lasów, rozwojem miast i suszą.

Według Chińskiej Akademii Nauk, liczba burz piaskowych zwiększyła się w ciągu ubiegłych 50 lat sześciokrotnie.

W ostatnich latach podjęto akcję rekultywacji i zalesiania terenów pustynnych jednak na efekty trzeba będzie czekać kilkadziesiąt lat.

d2mg8yd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mg8yd
Więcej tematów