Trwa ładowanie...

Pedofilia w Kościele i film Sekielskiego. Schetyna odpowiada Kaczyńskiemu

– Sprawa jest ważna, jest dramatyczna i ją po prostu trzeba rozwiązać bez względu na to, czy trwa jakaś kampania wyborcza, czy nie – mówił Grzegorz Schetyna o problemie pedofilii. Odniósł się tym samym do wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Share
Lider PO Grzegorz Schetyna
Lider PO Grzegorz SchetynaŹródło: East News, Fot: Robert Stachnik/REPORTER
d4du6i2

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" stał się tematem w kampanii przed wyborami do PE.

CZYTAJ TEŻ: Wybory do PE. Schetyna o problemie pedofilii, Kaczyński o "seksualizacji" dzieci przez gejów. Nowe tematy kampanii

– Przygotowaliśmy zmiany w Kodeksie karnym. Nie będzie zawiasów za pedofilię, będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia. I to dla wszystkich, niezależnie jakie funkcje społeczne pełnią – mówił na konwencji PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał, "szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone, którzy mają pieczę na dziećmi".

d4du6i2

ZOBACZ TEŻ: Sekielski porównuje swój dokument o pedofilii do "Leaving Neverland"

– Kaczyński dzisiaj obiecuje, a 27 maja on o tym wszystkim zapomni – skomentował słowa prezesa PiS Grzegorz Schetyna.

d4du6i2

CZYTAJ TEŻ: Wybory do PE. Schetyna o problemie pedofilii, Kaczyński o "seksualizacji" dzieci przez gejów. Nowe tematy kampanii

Jak tłumaczył, "to kwestia nie tylko w mechanicznej zmianie Kodeksu karnego, to kwestia całości wyjaśnienia tych bulwersujący spraw w całej historii". – Uważam, że przede wszystkim to, co trzeba zmienić w Kodeksie karnym to nie jest straszyć i udawać podniesieniem zagrożenia więzieniem, ale przede wszystkim trzeba odpowiedzieć co z przedawnieniem. Te zbrodnie nie powinny podlegać przedawnieniu - i o tym chcemy rozmawiać i to chcemy wpisać – mówił lider PO.

CZYTAJ TEŻ: Tomasz Sekielski nakręcił film o pedofilii w Kościele. "Trzeba przerwać zmowę milczenia"

Jak dodał, "jeżeli PiS i Kaczyński chce rzeczywiście zmienić kodeks karny, jeżeli rzeczywiście chce podjąć skuteczną walkę z tym problemem, z problemem pedofilii, to powinniśmy rozmawiać o tym całościowo, a nie tylko wpisywać go w scenariusz kampanii wyborczej. Ta kwestia musi być rozwiązana raz na zawsze i musimy budować taki system, który nie pozwoli na podobne rzeczy w przyszłości - bo dzisiaj to jest najważniejsze".

d4du6i2

– Sprawa jest ważna, jest dramatyczna i ją po prostu trzeba rozwiązać bez względu na to, czy trwa jakaś kampania wyborcza, czy nie – mówił Schetyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4du6i2

Podziel się opinią

Share
d4du6i2
d4du6i2
Więcej tematów