Trwa ładowanie...
d39q6lv

Pedofilia w Kościele. Cenzura w tygodniku "Niedziela"? Wywiad ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego usunięty, dziennikarka odchodzi

Burza wokół wywiadu ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego o pedofilii w Kościele. Tygodnik "Niedziela" usunął publikację, a w proteście z redakcji odeszła jej autorka Agnieszka Bugała.
Share
Cenzura w tygodniku "Niedziela"? Wywiad ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego usunięty, dziennikarka odchodzi
Cenzura w tygodniku "Niedziela"? Wywiad ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego usunięty, dziennikarka odchodziŹródło: EASTNEWS
d39q6lv

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski był jedną z osób, która wypowiadała się w filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Ujawnił w nim istnienie tzw. "mafii lawendowej" czy tzw. chorobie rzymskiej, czyli o istnieniu w Watykanie powiązanej sieci księży homoseksualistów, którzy ukrywają m. in. pedofilię w Kościele.

W ubiegłym tygodniu mówił też o tym na łamach katolickiego tygodnika "Niedziela". Tekst autorstwa dziennikarki Agnieszki Bugały jednak zniknął szybko ze strony internetowej "Niedzieli" i został zastąpiony przez inny materiał.

O sprawie usunięcia tego wywiadu napisał w mediach społecznościowych ks. Isakowicz-Zaleski. Ocenił to jako cenzurę oraz "wizerunkowe samobójstwo". W odpowiedzi na stronach internetowych "Niedzieli" ukazało się w tej sprawie oświadczenie podpisane przez autorkę wywiadu Agnieszkę Bugałę. Czytamy w nim, że "że publikacja, która ukazała się na stronie internetowej edycji wrocławskiej, została zamieszczona bez wiedzy Redaktora Naczelnego Tygodnika <Niedziela>".

d39q6lv

We wtorek ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski poinformował, że Agnieszka Bugała zdecydowała się na odejście z redakcji "Niedzieli".

Agnieszka Bugała zamieściła w tej sprawie post na swoim profilu w mediach społecznościowych. Pisze w nim, że rozwiązała z tygodniem "Niedziela" umowę od 1 lipca br. "Powodem jest inaczej rozumiana rola i misja mediów katolickich niż ta, którą mi przedstawiono" - napisała Bugała.

Odniosła się w nim też do swojego wcześniejszego oświadczania tej sprawie. Jak podkreśliła, jako dziennikarz i kierownik edycji, nie miała i nie ma obowiązku konsultować listy rozmówców do wywiadów zamieszczanych w druku i w internecie w wydaniu wrocławskim.

Cenzura w tygodniku "Niedziela"? Wywiad ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego usunięty, dziennikarka odchodzi

Sprawa wywołała burzę w mediach społecznościowych. Odniósł się do niej m. in. znany publicysta Tomasz Terlikowski. "Dzięki takim osobom jak Agnieszka Bugała Kościół zachowuje wiarygodność. To ona, a nie biskupi, nie czterech jej rozmówców (jak na przesłuchaniu, nieprawdaż?), nie księża-redaktorzy naczelni mediów katolickich, ale ona ratuje twarz i honor polskich katolickich mediów, polskiego Kościoła gdy biskupi milczą i wymuszają milczenie na mediach, ona ma odwagę mówić. Ona walczy o dobro Kościoła, o dobro instytucji, ale też o dobro ofiar" - napisał.

Wysłaliśmy prośbę o ustosunkowanie się do tej sprawy zarówno do red. Agnieszki Bugały jak i redakcji tygodnika "Niedziela", ale do czasu publikacji tekstu nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

d39q6lv

Zobacz wideo: Jarosław Gowin z ochroną. Polityk potwierdza doniesienia WP. "Zacząłem otrzymywać groźby"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39q6lv

Podziel się opinią

Share
d39q6lv
d39q6lv
Więcej tematów