Trwa ładowanie...
IAR

PE ostro krytykuje Rosję. Ponowne wezwanie do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154

Parlament Europejski stwierdził, że Rosja utraciła zaufanie Europy i status strategicznego partnera. Europarlament ponownie wezwał również Rosję do bezzwłocznego zwrócenia wraku i czarnych skrzynek polskiego samolotu rządowego, który rozbił się pod Smoleńskiem.
Share
PE ostro krytykuje Rosję. Ponowne wezwanie do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154
Źródło: PAP/EPA, Fot: PAVEL GOLOVKIN
d4gt5c0

Stan relacji Unii Europejskiej z Rosją poddano krytyce w rezolucji przyjętej przez Europarlament. "Strategiczne partnerstwo musi opierać się na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu prawa międzynarodowego" - stwierdzili posłowie w rezolucji. Ich zdaniem, Rosja świadomie nie szanuje tych zasad, czego dowodem jest bezpośrednie zaangażowanie w konflikt zbrojny przeciw Ukrainie, aneksja Krymu i naruszenie integralności terytorialnej Gruzji.

Zagrożeniem bezpieczeństwa Europy są także prowokacyjne manewry wojskowe i publiczne groźby ataków.

Parlament uważa za konieczne zawieszenie współpracy z Rosją w sektorze obrony z uwagi na jej agresywną postawę. Europarlament wezwał państwa członkowskie do zachowania jednomyślnego stanowiska wobec Moskwy.

d4gt5c0

Zdaniem posłów, wznowienie współpracy może nastąpić pod warunkiem, że Rosja "uszanuje integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy, w tym Krymu i w pełni wdroży porozumienia mińskie".

Europarlament ponownie wezwał Rosję do bezzwłocznego zwrócenia wraku i czarnych skrzynek polskiego samolotu rządowego, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Zobacz także - Lotnisko w Doniecku ponownie miejscem walk

d4gt5c0

Podziel się opinią

Share
d4gt5c0
d4gt5c0
Więcej tematów