Trwa ładowanie...
d81nle5
IAR

PE ostro krytykuje Rosję. Ponowne wezwanie do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154

Parlament Europejski stwierdził, że Rosja utraciła zaufanie Europy i status strategicznego partnera. Europarlament ponownie wezwał również Rosję do bezzwłocznego zwrócenia wraku i czarnych skrzynek polskiego samolotu rządowego, który rozbił się pod Smoleńskiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PE ostro krytykuje Rosję. Ponowne wezwanie do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154
(PAP/EPA, Fot: PAVEL GOLOVKIN)
d81nle5

Stan relacji Unii Europejskiej z Rosją poddano krytyce w rezolucji przyjętej przez Europarlament. "Strategiczne partnerstwo musi opierać się na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu prawa międzynarodowego" - stwierdzili posłowie w rezolucji. Ich zdaniem, Rosja świadomie nie szanuje tych zasad, czego dowodem jest bezpośrednie zaangażowanie w konflikt zbrojny przeciw Ukrainie, aneksja Krymu i naruszenie integralności terytorialnej Gruzji.

Zagrożeniem bezpieczeństwa Europy są także prowokacyjne manewry wojskowe i publiczne groźby ataków.

Parlament uważa za konieczne zawieszenie współpracy z Rosją w sektorze obrony z uwagi na jej agresywną postawę. Europarlament wezwał państwa członkowskie do zachowania jednomyślnego stanowiska wobec Moskwy.

d81nle5

Zdaniem posłów, wznowienie współpracy może nastąpić pod warunkiem, że Rosja "uszanuje integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy, w tym Krymu i w pełni wdroży porozumienia mińskie".

Europarlament ponownie wezwał Rosję do bezzwłocznego zwrócenia wraku i czarnych skrzynek polskiego samolotu rządowego, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Zobacz także - Lotnisko w Doniecku ponownie miejscem walk

d81nle5

Podziel się opinią

Share
d81nle5
d81nle5