Trwa ładowanie...
d2tw8yl
d2tw8yl
IAR

Paweł Kukiz ujawnia listy wyborcze a na nich Piotr "Liroy" Marzec, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki

Paweł Kukiz "jedynką" w Warszawie, Krzysztof Bosak - w Zielonej Górze, Piotr "Liroy" Marzec - w Kielcach, a Robert Winnicki w Legnicy. Komitet Wyborczy Kukiz'15 ustami swojego lidera, na nagraniu na Facebooku, ujawnił po trzech najwyżej ulokowanych kandydatów do Sejmu z każdego okręgu.
Share
d2tw8yl

Kochani, Jako pierwsi skończyliśmy pracę nad pełnymi listami! Paweł Kukiz czyta pierwsze trzy nazwiska z każdego z okręgów. A teraz czas zebrać podpisy! #PotrafiszPolsko!

Posted by Prezydent Kukiz on 27 sierpnia 2015

Na listach znalazło się kilku znanych działaczy Ruchu Narodowego. Obok Bosaka są nimi: Robert Winnicki - numer jeden w Legnicy czy były europoseł Sylwester Chruszcz - na drugim miejscu listy w Szczecinie. Są też osoby związane z Kongresem Nowej Prawicy, jak otwierający listę w Gdyni Artur Dziambor oraz Unią Polityki Realnej - jak jej prezes Bartosz Jóźwiak (startuje w Koninie).

Jednym z nabardziej znanych nazwisk na listach Kukiz'15 jest Kornel Morawiecki - działacz antykomunistycznej opozycji w czasach PRL, założyciel Solidarności Walczącej, który o mandat powalczy z pierwszego miejsca we Wrocławiu.

d2tw8yl

W Płocku "jedynkę" dostał Marek Jakubiak - przedsiębiorca, właściciel Browarów Regionalnych. Z kolei w okręgu opolskim komitet Kukiz'15 wystawia Janusza Sanockiego, byłego burmistrza Nysy, bliskiego współpracownika Pawła Kukiza.

Zobacz również: Nie będzie "Kukizbusa". "KUKIZ ARMY" wyrusza w Polskę

d2tw8yl

Podziel się opinią

Share
d2tw8yl
d2tw8yl
Więcej tematów