Trwa ładowanie...
d37w90p
d37w90p

Paweł Kukiz tworzy własną koalicję. "To będzie szeroka platforma ruchu antysystemowego"

• W skład koalicji wejdą: rolnicy, endecy i republikanie
• Główne postulaty: system prezydencki, ordynacja większościowa i referenda
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d37w90p

- Robimy nową konstrukcję klubu parlamentarnego Kukiz'15, to będzie szeroka platforma ruchu antysystemowego - zapowiedział w TVP Info Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 wyjaśnił, że w skład nowej koalicji wejdą przedstawiciele różnych ugrupowań: rolnicy, endecy i najprawdopodobniej również republikanie.

- To mają być podwaliny do tego, co miało być stworzone przed ostatnimi wyborami, ale niestety nie wyszło. To będzie porozumienie ponad podziałami. Chcemy założyć stowarzyszenie, to będzie koalicja antysystemowa, już teraz szykujemy się do następnych wyborów - zapowiedział Kukiz. Wyjaśnił, że "przepisy dotyczące stowarzyszeń nie wykluczają wieloczłonkostwa".

Paweł Kukiz zdradził, jakie będą główne postulaty nowej koalicji: wprowadzenie systemu prezydenckiego, ordynacja większościowa, oraz nadanie referendum takiej roli, by wynik był obligatoryjny dla władz. - Chcemy również niższego progu frekwencyjnego w referendum, obniżenia podatków i wprowadzenia gospodarki wolnorynkowej - zapowiedział lider Kukiz'15.

d37w90p

Podziel się opinią

Share

d37w90p

d37w90p
Więcej tematów