Trwa ładowanie...
dbp6dzg
dbp6dzg

Paweł Kukiz tworzy własną koalicję. "To będzie szeroka platforma ruchu antysystemowego"

• W skład koalicji wejdą: rolnicy, endecy i republikanie
• Główne postulaty: system prezydencki, ordynacja większościowa i referenda
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dbp6dzg

- Robimy nową konstrukcję klubu parlamentarnego Kukiz'15, to będzie szeroka platforma ruchu antysystemowego - zapowiedział w TVP Info Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 wyjaśnił, że w skład nowej koalicji wejdą przedstawiciele różnych ugrupowań: rolnicy, endecy i najprawdopodobniej również republikanie.

- To mają być podwaliny do tego, co miało być stworzone przed ostatnimi wyborami, ale niestety nie wyszło. To będzie porozumienie ponad podziałami. Chcemy założyć stowarzyszenie, to będzie koalicja antysystemowa, już teraz szykujemy się do następnych wyborów - zapowiedział Kukiz. Wyjaśnił, że "przepisy dotyczące stowarzyszeń nie wykluczają wieloczłonkostwa".

Paweł Kukiz zdradził, jakie będą główne postulaty nowej koalicji: wprowadzenie systemu prezydenckiego, ordynacja większościowa, oraz nadanie referendum takiej roli, by wynik był obligatoryjny dla władz. - Chcemy również niższego progu frekwencyjnego w referendum, obniżenia podatków i wprowadzenia gospodarki wolnorynkowej - zapowiedział lider Kukiz'15.

dbp6dzg

Podziel się opinią

Share

dbp6dzg

dbp6dzg
Więcej tematów