Trwa ładowanie...
x-news/TVN 24

Paweł Kukiz: Polska istnieje teoretycznie. Trzeba zmienić konstytucję

Paweł Kukiz powiedział w "Kropce nad i", że Polska istnieje tylko teoretycznie. Dodał, że ma zamiar zrobić wszystko, by doprowadzić do zmiany konstytucji aby naród miał kontrolę nad władzą, która straciła kontrolę nad państwem.
Share
Paweł Kukiz, podczas Konwencji Strategicznej KWW KUKIZ''15
Paweł Kukiz, podczas Konwencji Strategicznej KWW KUKIZ''15Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d3a9n6p

Kukiz stwierdził, że "jeżeli będziemy nadal prowadzić taką politykę i będziemy tak zachęcać przyjmowaniem uchodźców jak do tej pory, to coraz więcej dzieci będzie wyrzuconych na plażę".

- W jaki sposób polskie władze chcą weryfikować, kto jest uchodźcą politycznym, a kto imigrantem zarobkowym? Jeśli policja przez cztery dni goniła bandziora z Wołowa, który uciekł z więzienia, przywalił księdzu trzonkiem od łopaty i cztery dni sobie hasał po Polsce. I oni chcą weryfikować terrorystów? Jak? To państwo istnieje tylko teoretycznie - mówił Kukiz.

- A z tego, co ja widzę, ogromna większość to są zdrowe byki i chłopy, które uśmiechnięte wyskakują z motorówek. Widziałem takie zdjęcia. Który mężczyzna zostawia żonę i dzieci i ucieka przed wojną? Dlaczego nie został w Turcji, skoro ucieka przed wojną? Dlaczego nie pomógł swojemu dziecku i swojej kobiecie przejść do Turcji? - zastanawiał się Kukiz.

d3a9n6p

"Będę robił wszystko, by doprowadzić do zmiany konstytucji RP"

- Aby naród zaczął rzeczywiście mieć kontrolę nad władzą - powiedział Kukiz. Wśród środków, które miałyby do tego doprowadzić wymienił: zmianę ordynacji wyborczej, zniesienie progu referendalnego, wprowadzenie systemu prezydenckiego, gruntowną reformę sądownictwa i prokuratury.

- Wszystko na to wskazuje, że nasze państwo za chwilę będzie rozanarchizowane tak, jak miało to miejsce jeszcze przed 2010 r. System partiokratyczny spowoduje, że PiS nie będzie mogło tworzyć większościowego rządu i może powstać koalicja anty-PiS. I wtedy może dojść do takich działań, do jakich dochodziło na linii Lech Kaczyński i PO. Ten system nie służy państwu, jego bezpieczeństwu - powiedział Kukiz.

Zobacz również: Najnowszy sondaż: PiS będzie rządzić samodzielnie, pięć partii w Sejmie

d3a9n6p

Podziel się opinią

Share
d3a9n6p
d3a9n6p
Więcej tematów