Trwa ładowanie...
d2sinsw

Paweł Kukiz: "PiS chce nas po prostu zabić. To partia arogancka, partia bufoniarska"

Paweł Kukiz skrytykował partię rządzącą oraz skomentował możliwe powyborcze koalicje. Lider Kukiz'15 podkreślił, że najważniejsze dla niego są obywatelskie postulaty i wprowadzenie JOW-ów. - Będziemy szukać partnera, który da gwarancję ich spełnienia — mówił w Radiu Zet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz i jego ugrupowanie w wyborach parlamentarnych wystartuje wspólnie z PSL.
Paweł Kukiz i jego ugrupowanie w wyborach parlamentarnych wystartuje wspólnie z PSL. (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d2sinsw

Prowadząca program pytała Pawła Kukiza, czy możliwy jest scenariusz, w którym PiS nie ma większości i Kukiz'15 wchodzi do koalicji z partią rządzącą. - Najpierw Paweł Kukiz wejdzie do kościółka i podziękuje Panu Bogu za taki scenariusz, o którym pani powiedziała, że PiS tej większości mieć nie będzie - odpowiedział polityk.

Paweł Kukiz: "Będziemy działać racjonalnie"

Dopytywany o możliwą koalicję, czy to z Prawem i Sprawiedliwością, czy Koalicją Obywatelską, Kukiz nie wykluczył żadnej z tych opcji. - Gdyby doszło do takiej sytuacji, że jesteśmy języczkiem u wagi, czyli albo jedna, albo druga opcja nas potrzebuje, to wtedy będziemy się starać podjąć decyzję racjonalną - mówił lider K'15. Wyjaśnił, że decyzja racjonalna to wybór tego partnera, który da większą gwarancję spełnienia postulatów obywatelskich i wprowadzenia większościowej ordynacji wyborczej.

d2sinsw

"Chcą nas zabić"

Przewodniczący klubu Kukiz'15 nie szczędził słów krytyki partii rządzącej. - Oni tak się zachowują, to są ludzie aroganccy, to jest partia arogancka, partia bufoniarska, partia, która przeskoczyła w pysze PO w jej największych wzlotach pychy i... i tak dalej - krytykował Prawo i Sprawiedliwość Paweł Kukiz.

- I PSL, i Kukiz’15 ewidentnie odczuwają, i to nie są sygnały, tylko to jest absolutnie widoczne, namacalne, że PiS chce po prostu nas, powiem wprost, zabić, i jednych, i drugich - dodał polityk.

Zobacz też: Krzyki w studiu. Zaczęło się od słów Jarosława Kaczyńskiego

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sinsw

Podziel się opinią

Share
d2sinsw
d2sinsw
Więcej tematów