Trwa ładowanie...

Paweł Kukiz o nowym prawie. "Powstanie mini-ABW. Internauci będą inwigilowani"

Przewodniczący ruchu Kukiz'15 jest zaniepokojony zmianami w unijnym prawie, dotyczącymi bezpieczeństwa w internecie. Twierdzi, że nowe zapisy dadzą władzom oraz dostawcom internetu instrumenty umożliwiające kontrolę użytkowników sieci.

Share
Paweł Kukiz o nowym prawie. "Powstanie mini-ABW. Internauci będą inwigilowani"
Źródło: East News
d1ufdbi

- Jest art. 13 i to jest właśnie artykuł o cenzurze, gdzie "firma dostarczająca usługi będzie posiadać narzędzia do monitorowania aktywności klienta". Czyli takie mini-ABW powstanie. Każdy dostawca, nawet sieć osiedlowa będzie miała instrumenty, by inwigilować sprawdzać swoich klientów. To brzmi bardzo groźnie - powiedział na antenie radiowej Trójki Kukiz.

Polityk zwrócił również uwagę na nowe rozwiązanie regulujące udostępnianie treści w internecie. Jego zdaniem "podatek od linków" ograniczy swobodny przepływ informacji. - Ciekaw jestem, jak będą przebiegać negocjacje polskich władz z władzami UE na temat szczegółów - zastanawiał się.

Paweł Kukiz skomentował również decyzję europosłów PO, którzy podczas głosowania opowiedzieli się za nowym prawem. Jego zdaniem stanowisko partii wynika z niezrozumienia problemu i chęci przypodobania się lewicowym frakcjom europarlamentu.

Zobacz także: "Hollywoodzki trailer" Donalda Tuska. Reakcja Zdzisława Krasnodębskiego

- Platforma wielu rzeczy nie dostrzega, bo jakby była spostrzegawcza, to jeszcze dwa lata przed końcem ostatniej kadencji zorientowałaby się, że jeżeli nie zmieni postępowania, to wybrana nie będzie. Myślę, że zagłosowali w tym takim pędzie za stronnictwami socjalistycznymi w Unii Europejskiej - ocenił.

Źródło: Polskie Radio III

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ufdbi

Podziel się opinią

Share
d1ufdbi
d1ufdbi
Więcej tematów