Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Paweł Kukiz ma kandydata na prezydenta. Ale stawia warunek

Paweł Kukiz, który do Sejmu dostał się dzięki sojuszowi z ludowcami, postuluje zmianę statutu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od tego uzależnia ocenę kandydatury Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Wybory prezydenckie 2020. Paweł Kukiz ma kandydata na prezydenta. Ale stawia warunekŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d2hq83c
d2hq83c

Mogło wydawać się, że poparcie dla Kosiniaka-Kamysza w walce o prezydenturę jest oczywiste po tym, jak Kukiz otrzymał mandat poselski dzięki utworzeniu Koalicji Polskiej z PSL. Teraz okazuje się, że szef ludowców nie jest idealnym kandydatem dla lidera ruchu Kukiz'15.

- Wymarzonym kandydatem na prezydenta jest każda osoba, która jest rzeczywiście wewnętrznie przekonana co do konieczności oddania państwa we władanie obywatelom i pozbawienie wszechwładztwa partii politycznych - powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z Radiem Szczecin.

Polityk zaznaczył, że warunkiem oceny kandydata i pełnego poparcia dla niego jest spełnienie postulatów Kukiz'15.

Zobacz też: Robert Biedroń kandydatem na prezydenta. Reakcja Szymona Hołowni

Wybory prezydenckie 2020. Kukiz: zmiana ustroju państwa w programie

- Do tej pory Władysław Kosiniak-Kamysz werbalnie takie komunikaty głosi. Natomiast będzie moim wymarzonym kandydatem na prezydenta, jeśli partia z której pochodzi w statucie wpisze dążenie do zmiany ustroju - stwierdził Kukiz.

d2hq83c

Zapowiedział również, że chciałby "sformalizować Koalicji Polską". Wyjaśnił, że chodzi o współdziałanie "podmiotów politycznych, które w swoich statutach będą miały zapisane postulaty zmiany ustroju państwa". Jako przykład podał wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

Kukiz wcześniej o swoim warunku poparcia dla lidera ludowców pisał w mediach społecznościowych. - Paweł Kukiz dobrze wie, że się tym zajmę, ale polityka musi mieć swoją dynamikę. Ja zabiegam o poparcie różnych środowisk, również Kukiz’15. Rozmawiamy. To nie tylko zmiany ustrojowe, ale szersza wizja Polski - tego, w którą stronę ma pójść rola prezydenta w Polsce - komentował w programie "Tłit" Władysław Kosiniak-Kamysz.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hq83c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hq83c
Więcej tematów