Trwa ładowanie...
ycipk-3v0rb6

Paweł Kukiz dobitnie o podróży Pendolino. Na reakcję PKP Intercity nie trzeba było długo czekać

"To, że opóźniony 20 minut, to pikuś. Ale smród, jaki panuje w okolicach restauracyjnego i dwóch-trzech wagonów, jest powalający" - tak swoją podróż Pendolino zrelacjonował lider Kukiz'15. Efekt? PKP Intercity kieruje skład do serwisu, zapowieda też kontrole pozostałych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To nie pierwszy raz, gdy lider Kukiz'15 w ostrych słowach wypowiada się o polskiej kolei
To nie pierwszy raz, gdy lider Kukiz'15 w ostrych słowach wypowiada się o polskiej kolei (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
ycipk-3v0rb6

Paweł Kukiz podróżował Pendolino na trasie Jelenia Góra-Warszawa Wschodnia. Swoimi wrażeniami podzielił się w mediach społecznościowych. "Zapach rozkładającego się trupa. Załoga (przesympatyczna i młoda) mówi, że od kilku miesięcy tak capi i że monitowali w tym temacie, ale już odpuścili, bo echo :-). Podobno jakieś urządzenia chłodnicze padły i stąd ten smród, ale już się przyzwyczaili" - napisał w środę rano. Jak dodał, po godzinie smrodu tak się przyzwyczaił, że spokojnie zjadł jajecznicę, a "zapachowe ukojenie" odnalazł w toalecie.

Wieczorem powrócił do tematu. W międzyczasie Polsat News poinformowało, że PKP Intercity "natychmiast po zakończeniu kursu" skierowało skład do serwisu w celu "wyeliminowania źródła nieprzyjemnego zapachu". Zapowiedziano też "wzmożone kontrole" wszystkich jednostek Pendolino podczas przeglądów serwisowych. "Za powstałe niedogodności przepraszamy" - podsumowała rzeczniczka spółki Agnieszka Serbeńska.

ycipk-3v0rb6

Na ripostę Kukiza nie trzeba było długo czekać. "Bardzo dziękuję PKP za skierowanie składu do przeglądu. Chciałbym jednak PKP przypomnieć, że Pendolino EIP 6104 dopiero co z przeglądu wyjechało (przed tym przeglądem też trupem capiło). Mam nadzieję, że tym razem kasa za doprowadzenie składu do porządku zostanie przeznaczona na zapewnienie komfortu podróżujących, a nie na wypłaty dla Szanownych Prezesów Spółki" - odparł.

"Podróżne bydło"

To nie pierwszy raz, gdy lider Kukiz'15 w ostrych słowach wypowiada się o polskiej kolei. W styczniu Kukiz opublikował podobny wpis podczas podróży na trasie Tychy-Warszawa. Zarzucał przewoźnikowi, że nie przewidział zmian feryjnych turnusów. Pisał o "podróżnym bydle, koczującym we wspólnocie na korytarzach" i "ekskluzywnej jedynce koło kibla". Wtedy też PKP zareagowało na wpis posła i wydało specjalne oświadczenie.

ycipk-3v0rb6

Przeczytaj również: Afera z mieszkaniem Kukiza. Zapadła decyzja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Jeden wielki hałas, smród". Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

ycipk-3v0rb6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3v0rb6

ycipk-3v0rb6
ycipk-3v0rb6
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów