Trwa ładowanie...

Afera z mieszkaniem Kukiza. Zapadła decyzja

Paweł Kukiz miał prawo wykupić mieszkanie od władz Warszawy za 10 proc. wartości - uznała prokuratura. Śledztwo w tej sprawie zostało po raz drugi umorzone.
Share
Kukiz wykupił mieszkanie z 90-proc. bonifikatą
Kukiz wykupił mieszkanie z 90-proc. bonifikatąŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d342d8a

O decyzji prokuratury poinformowało Radio ZET.

Śledczy przyznali, że dopiero od stycznia 2013 roku obowiązywały przepisy ograniczające sprzedaż lokali na rzecz osób, które są właścicielami innych nieruchomości, a Kukiz dostał zgodę na wykup wcześniej, czyli w 2010 roku. Wtedy spełniał wszystkie kryteria.

Początkowo urzędnicy miasta odmówili Kukizowi wykupu mieszkania, bo uznawali, że jego potrzeby mieszkaniowe są zabezpieczone w Łosiowie koło Opola, gdzie ma dom warty 1,5 mln złotych. Urząd zamierzał mu też wypowiedzieć umowę najmu, bo stwierdził, że Kukiz nie mieszka w lokalu.

d342d8a

Ostatecznie polityk mieszkanie wykupił - i to z bonifikatą. Zachowanie urzędników budziło wątpliwości śledczych. Prokuratorzy jednak uznali, że sprawa odpowiedzialności urzędników za tę decyzję przedawniła się trzy lata temu.

Tak się tłumaczył

W ubiegłym roku Kukiz tłumaczył, że jego babcia mieszkała w wykupionym, 37-metrowym lokalu od 1945 roku. Podkreślał, że sam był tam zameldowany od 1982 roku. Na Facebooku pisał, że przez ponad 20 lat również tam "zamieszkiwał".

d342d8a

Zobacz także: Tym razem ZUS przesadził. 5-latkowi grozi komornik

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d342d8a

Podziel się opinią

Share
d342d8a
d342d8a
Więcej tematów