Trwa ładowanie...

Kukiz znów na celowniku prokuratury. Chodzi o mieszkanie wykupione za 25 tys. złotych

Wraca sprawa mieszkania wykupionego przez Pawła Kukiza na warszawskim Mokotowie. Prokuratura rejonowa najpierw umorzyła postępowanie, ale z kolei Prokuratura Okręgowa w Warszawie postanowiła wszcząć śledztwo. Ludzie związani z posłem nie mają wątpliwości, że to atak na stowarzyszenie.

Kukiz znów na celowniku prokuratury. Chodzi o mieszkanie wykupione za 25 tys. złotychŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d32cnsv

Za 37-metrowe mieszkanie komunalne Kukiz zapłacił 25 tys. złotych. Kukiz tłumaczył, że jego rodzina przez ostatnie 65 lat płaciła czynsz, a jego babcia mieszkała tam od 1945 roku. Polityk tłumaczył, że od 1982 roku był tam zameldowany. Kukiz na Facebooku napisał, że przez ponad 20 lat również tam "zamieszkiwał;".

Po publikacjach medialnych warszawski radny Piotr Guział złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

d32cnsv

Prokuratura rejonowa zainteresowała się wykupem mieszkania. Zdecydowała się jednak umorzyć postępowanie. Teraz jednak Prokuratura Okręgowa w Warszawie chce przyjrzeć się zakupowi.

Zobacz też: Kukiz zmienił zdanie i chce przyjmować uchodźców? "Gdyby każda parafia przyjęła jedną rodzinę"

Gazeta.pl rozmawiała z osobą z bliskiego otoczenia Pawła Kukiza, która nie ma wątpliwości o motywy postępowania. - To kolejny atak na Kukiz'15. (...) Chcą Pawła dyskredytować i kompromitować. Skoro podczas wykupu mieszkania wszystko odbyło się zgodnie z prawem i są na to opublikowane przez Pawła dokumenty, a ta sprawa znów wraca, to widać, że szukają dziury w całym. Cóż, to jest polityka - mówi współpracownik polityka.

Źródło: Gazeta.pl, WP Wiadomości

d32cnsv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32cnsv
Więcej tematów