Trwa ładowanie...
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz kupił mieszkanie za 25 tys. złotych

Paweł Kukiz w 2010 roku nabył na własność 37-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Zapłacił za nie zaledwie 25 tys. złotych.

Share
Paweł Kukiz kupił mieszkanie za 25 tys. złotych
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4mv1yk

W lokalu wcześniej mieszkała babcia i matka lidera Kukiz'15, a ten był w nim zameldowany. O sprawie informuje we wtorek "Super Express". Tabloid wyjaśnia w jaki sposób muzyk kupił lokal za tak niewielką kwotę.

Pod koniec maja 1993 roku Kukiz wraz z żoną podpisali umowę z Zarządem Budynków Komunalnych Warszawa-Mokotów i wynajęli niewielkie, dwupokojowe mieszkanie. W 1998 roku Kukiz miał złożyć wniosek o wykup mieszkania z 80-procentową bonifikatą. Pierwotnie nie uzyskuje na to zgody, ale po latach starań urzędnicy pozwalają mu na wykup mieszkania. Dostał 90 proc. bonifikaty. Lokal wyceniano na 251 tys. złotych.

- Lokal przy ul. Dolnej był zamieszkiwany przez moją rodzinę od trzech pokoleń. Mieszkała w nim moja babcia, moja matka, a później najemcą byłem ja. Mieszkanie było w tragicznym stanie - wyjaśnia Paweł Kukiz.

d4mv1yk

Tłumaczy, że płacił czynsz nie dostając nic w zamian. Dodaje, że kiedy pojawiła się możliwość wykupu mieszkania, złożył wniosek licząc, że tak samo postąpią inni lokatorzy i tworząc Wspólnotę razem wyremontują budynek. Chętnych było jednak niewielu i Kukiz nie chciał brać na siebie problemów z remontem kamienicy.

- Kiedy powstała prężna Wspólnota Mieszkaniowa, ponownie złożyłem podanie o wszczęcie procedury wykupu. W tej sprawie nie ma drugiego dna - podkreśla Kukiz.

d4mv1yk

Podziel się opinią

Share
d4mv1yk
d4mv1yk
Więcej tematów