Trwa ładowanie...

Kukiz wraca PKP i pokazuje zdjęcia. Komentarz bezcenny

"Mam ekskluzywną jedynkę koło kibla" – tak podróż PKP relacjonuje na Facebooku Paweł Kukiz. Pod jego ironicznym komentarzem może podpisać się chyba każdy, zwłaszcza w okresie feryjnym.

Share
Kukiz wraca PKP i pokazuje zdjęcia. Komentarz bezcenny
Źródło: Facebook.com, Fot: Paweł Kukiz
dsn6gt3

Ścisk w pociągu częściej wywołuje negatywne emocje niż te pozytywne. Lider Kukiz '15 obrócił to jednak w żart i rozbawił śledzących go na Facebooku internautów. "Pozdrowienia z ekscytującej podróży na trasie Tychy-Warszawa. PKP nie przewidziało, ze w jednych rejonach kończą się ferie, a w innych zaczynają i nie dało ani dodatkowych wagonów ani pociągów" – zaczął swój wpis.

Potem pozwolił sobie nazwać siebie i współpasażerów "podróżnym bydłem", które "koczuje we wspólnocie na korytarzach". Dodał, że mu się poszczęściło, bo dostał "ekskluzywną jedynkę koło kibla". Na dowód pokazał zdjęcie, komentowane m.in. tak: "Dziwne, że tak pusto koło Pana. Idealne miejsce na stworzenie panelu dyskusyjnego".

Relacja Kukiza w niespełna pół godziny od publikacji zyskała około 200 reakcji. On sam uśmiecha się ze zdjęcia, jakby rzeczywiście nie przejmował się sytuacją. Może chciał też pokazać, że mimo statusu, wciąż jest zwykłym człowiekiem.

dsn6gt3

PKP zareagowało na wpis posła i wydało specjalne oświadczenie. Publikujemy je w całości:

"Szanowny Panie,
nawiązując do publikacji z 27 stycznia: Kukiz w gorzkich słowach opisuje podróż pociągiem. "Bydło koczuje na korytarzach", pragnę poinformować, że informacja o wysokiej frekwencji w pociągach trafia do nas z odpowiednim wyprzedzeniem, ale wzmacniamy składy, jeśli mamy takie możliwości techniczne. W planowaniu długości składów opieramy się m.in. na danych sprzedażowych.

Zaletą kolei jest to, że zawsze można się nią udać w podróż, a my nie odmawiamy nikomu. Wynika to z powszechnego obowiązku przewozu osób oraz polityki naszej firmy. Przewoźnicy kolejowi poprzez różne promocje pokazują pasażerom zalety kupowania biletów z wyprzedzeniem. Pasażerowie, którzy kupują bilet bez gwarancji miejsca świadomie podejmują decyzję dotyczącą takiego przejazdu, gdyż już na etapie zakupu są informowani o braku wolnych miejsc siedzących na dane połączenie.

Dużo osób kupuje bilety z wyprzedzeniem, ale zdarza się, że niektórzy pasażerowie decydują się na zakup biletu „na ostatnią chwilę”, co nie zawsze umożliwia nam sprawne zorganizowanie wzmocnienia takiego pociągu dodatkowymi wagonami w szczycie przewozowym. Należy podkreślić, że PKP Intercity co roku planuje sezonowe połączenia na ferie, które ujęte zostały w rozkładzie jazdy, obowiązującym już od 10 grudnia 2017 roku. Na danym odcinku Tychy-Warszawa, na którym podróżował Pan Paweł Kukiz, w przeciągu godziny (od 11.15 do 12.17) Spółka zaplanowała w rozkładzie jazdy trzy pociągi: dwa międzynarodowe (Porta Moravica i Sobieski) oraz jeden w relacji krajowej (Ondraszek).

Z poważaniem
Agnieszka Serbeńska

Rzecznik Prasowy
PKP Intercity S.A."

dsn6gt3

Podziel się opinią

Share
dsn6gt3
dsn6gt3
Więcej tematów