Trwa ładowanie...
dzvotor

Paweł Kukiz dla WP: to jest chore! Zajmę się tym prywatnie

- To jest chore, żeby minister środowiska strzelał do bażantów wypuszczonych prosto z klatek. Tą sprawą zajmę się prywatnie. Mam już gotowe pisma do Polskiego Związku Łowieckiego, ale postaram się też ustalić, kto za to wszystko zapłacił - mówi Wirtualnej Polsce Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 dodaje, że zamierza postawić PZŁ ultimatum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (WP.PL)
dzvotor

Paweł Kukiz, który sam jest myśliwym, opublikował na swoim profilu na Facebooku skany dokumentów, jakie złoży w Polskim Związku Łowieckim ws. ujawnionych przez Wirtualną Polskę polowań ministra Jana Szyszko.

– Chcę zapytać, czy ich zdaniem takie postępowanie jest etyczne. Jeśli nie, to będę się domagał usunięcia ministra z szeregów PZŁ. Jeśli tak, to sam z niego odejdę – informuje. Lider Kukiz’15 dodaje również, że postara się ustalić, kto w ogóle za takie "polowanie" zapłacił.

- Zgodnie z publicznie udostępnianymi informacjami wydarzenie to kosztowało około 20 tys. zł, a faktura została opłacona przez prywatnych sponsorów. Zamierzam więc zapytać OHZ (Ośrodki Hodowli Zwierzyny – red.), kim konkretnie są ci sponsorzy – mówi.

WP.PL

"Trzeba zmienić te bandyckie praktyki"

Fundacja Prawnej Ochrony Zwierząt "Lex Nova" i Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt "Ius Animalia" powiadomiły w poniedziałek śledczych, że w związku z polowaniem mogło dojść do popełnienia przestępstwa.

dzvotor

- Z pierwszą z tych organizacji jestem już w kontakcie, ale wątpię, żeby to działanie przyniosło jakiś efekt. Tutaj potrzebna jest przede wszystkim zmiana prawa. W ramach naszego ruchu pracuje już nad tym Jarosław Sachajko, dlatego bez względu na to, co się stanie, będę też zabiegał o zmianę przepisów, które dopuszczają takie bandyckie praktyki – podkreśla Kukiz.

O tym, że szef resortu strzelał w lutym do bażantów, Wirtualna Polska poinformowała 8 marca. Zabitych miało zostać łącznie ponad 400 ptaków, które były hodowane w niewoli. Wypuszczono je tylko po to, by mogli zapolować na nie myśliwi z ministrem na czele. Były łatwym celem i nie wiedziały, jak zachować się na wolności.

9 marca Jan Szyszko wysłał do mediów komunikat, w którym stwierdził, że publikacje na temat jego polowania w okolicach Torunia zawierają nieprawdziwe informacje, nieścisłości i przekłamania. Wyjaśnił, że bażant został sprowadzony do Polski w XVI wieku w celach łowieckich i że sprzedaż ich męskich osobników na polowania pokrywa koszty hodowli.

dzvotor

Podziel się opinią

Share

dzvotor

dzvotor
Więcej tematów