Trwa ładowanie...

Paweł Juszczyszyn zawieszony. Sędzia Maciej Nawacki tłumaczy, co dalej z jego sprawami

Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki zabrał głos ws. Pawła Juszczyszyna, który został zawieszony w swoich obowiązkach. Taką decyzję podjęła Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.

Share
Paweł Juszczyszyn zawieszony. Sędzia Maciej Nawacki tłumaczy, co dalej z jego sprawami
Źródło: PAP
d2ag40c

Do sprawy odniósł się prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki. - Z chwilą dostarczenia tego orzeczenia wejdzie w życie moje zarządzenie, które ma charakter wyłącznie techniczny, a które porządkuje niejako sprawy związane z orzekaniem pana sędziego w sądzie - powiedział w rozmowie z dziennikarzami. Dodał że do dostarczenia orzeczenia ma dojść wkrótce.

d2ag40c

- Wszystkie jego sprawy zostały mu w tym momencie odebrane i następnie rozlosowane między pozostałych sędziów dwóch wydziałów cywilnych, czyli tych wydziałów, w których orzeka pan sędzia - poinformował Nawacki. - W tym momencie wszelki dostęp o charakterze elektronicznym zostaje też zawieszony, jak również dostęp do pomieszczeń. Oczywiście do pokoju swojego może wejść, korzystać z biblioteki, jak najbardziej swoimi rzeczami dysponować. Nie będzie tylko po prostu zwyczajnie sądził w sądzie - podkreślił prezes olsztyńskiego sądu.

Zobacz też: Nieobecny Jarosław Kaczyński. "To źle się skończy dla PiS"

Sędzia Juszczyszyn nie będzie mógł skorzystać z sali rozpraw, nie będzie miał możliwości uruchomienia systemu nagrywania rozpraw, nie będzie miał również dostępu do systemu informatycznego ani do akt sprawy. - Nikt mu tych akt sprawy nie wyda - zaznaczył Maciej Nawacki.

Przypomnijmy: wszystko zaczęło się od tego, że Paweł Juszczyszyn wezwał kancelarię Sejmu do przedstawienia list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa, za co został na miesiąc zawieszony w pracy sędziego przez prezesa olsztyńskiego sądu Macieja Nawackiego. Zaskarżenie decyzji o odwieszeniu sędziego zapowiadał pod koniec grudnia Przemysław Radzik, zastępca rzecznika dyscyplinarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ag40c

Podziel się opinią

Share
d2ag40c
d2ag40c
Więcej tematów