Trwa ładowanie...

Paweł Juszczyszyn przekroczył prędkość i okazał legitymację sędziowską. "Uniknął odpowiedzialności"

Wraca sprawa z 2015 roku. Sędzia Paweł Juszczyszyn nie został ukarany za przekroczenie prędkości. Dziś jest znany z tego, że uporczywie domaga się dostępu do list poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Share
Paweł Juszczyszyn przekroczył prędkość i okazał legitymację sędziowską. "Uniknął odpowiedzialności"Źródło: East News, fot: Artur Szczepanski/REPORTER
d4avguf

Paweł Juszczyszyn to ten sędzia, który chce zobaczyć listy poparcia dla kandydatów do KRS. Skutecznie jednak jest mu to uniemożliwiane. Teraz tvp.info wraca do sprawy z 2015 r., ukazującej sędziego w niekorzystnym świetle.

Portal pisze, że 17 października 2015 r. Juszczyszyn jechał samochodem przez Wilkasy pod Giżyckiem, na terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. Policjantowi okazał legitymację sędziowską i nie poniósł konsekwencji.

Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie uznało bowiem, że "wykroczenie nie stanowi rażącej obrazy przepisów prawa wykroczeń i nie nastąpiło uchybienie zasad etyki i godności urzędu sędziego". Portal tvp.info dotarł do dokumentacji, w której czytamy, że "w zachowaniu sędziego brak jest znamion oczywistego i rażącego naruszenia przepisów prawa, które uzasadniałoby skierowanie wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego".

Zobacz też: Horała atakuje Gersdorf po uchwale SN: włos jeży się na głowie

Portal podkreśla, że dokumentację przekazał mu "kolega Juszczyszyna oburzony faktem, że ten angażując się politycznie wybiela swoją przeszłość".

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4avguf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4avguf
d4avguf
Więcej tematów