Trwa ładowanie...
d377qyw
Radio Zet

Paweł Graś: na szczęście nie widziałem miny premiera Tuska

- Na szczęście nie widziałem jego miny, ale mówiąc bardzo delikatnie, premier nie był zadowolony z tego, co się stało w parlamencie – powiedział Paweł Graś w Radiu ZET, komentując wczorajsze głosowanie nad odebraniem immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d377qyw

Graś dodał, że dziwi go zachowanie Prawa i Sprawiedliwości, którego posłowie po głosowaniu odśpiewali hymn Polski. - Nie rozumiem tego tryumfalizmu, bo zachowywali się jakby wygrali wybory, i to wysoko. Nie rozumiem zachwytów nad Mariusza Kamińskiego, bo gdyby był odważnyi gdyby rzeczywiście był człowiekiem honoru, to by po prostu zrezygnował z immunitetu – mówił Graś.

Sekretarz generalny PO zachowanie posłów Platformy Obywatelskiej wyjaśniał „niefrasobliwością i przedwczesnym rozprężeniem przed wakacjami”. – Rozmawiałem z posłami po głosowaniu. Część tłumaczyła, że nie zdawali sobie sprawy z wagi sytuacji, część skarżyła się na szefostwo klubu, że nie było wcześniej sprecyzowanego stanowiska. Mnie te wyjaśnienia nie przekonują – mówił Graś.

* Dlaczego nie było klubu? "Podobno nie było sali"*

d377qyw

Kiedy Monika Olejnik zapytała, dlaczego przed posiedzeniem Sejmu nie zebrał się klub parlamentarny PO, Graś odpowiedział, że to pytanie należy zadać Rafałowi Grupińskiemu, który przewodniczy klubowi. – Podobno nie było sali, tak się dowiedziałem od przewodniczącego Grupińskiego. Ta sytuacja dała pretekst posłom, którzy tłumaczyli, że gdyby było posiedzenie klubu, wyraźny sygnał, jak się w tej sprawie zachować – mówił.

- Biedni, gdyby dostali smsy, jak mają glosować, to by wiedzieli? – zapytała Monika Olejnik.

- Powiedziałem, że mnie te wyjaśnienia nie przekonują. Wydawało mi się oczywiste, że każdy kto jest parlamentarzystą w PO, w tej sytaucji powinien mieć jasno wytyczony azymut – odpowiedział Graś.

Monika Olejnik zapytała też, czy Grupiński powinien ponieść odpowiedzialność za przebieg głosowania. Graś w odpowiedzi nie powiedział nic, co można odczytać jako obronę obecnego szefa klubu PO. – Jeśli będę w tej sprawie pytany na posiedzeniu klubu, to wyrażę swoją opinię, ale nie będę jej wyrażał w mediach. Nie o to chodzi żeby Platforma zajmowała się sama sobą – uciął sekretarz generalny PO.

d377qyw

"Premier będzie pytał ministra Kozdronia o przyczynę głosowania przeciw wnioskowi prokuratury"

Graś dodał, że premier Tusk będzie rozmawiał z wiceministrem sprawiedliwości, który głosował przeciwko odebraniu Kamińskiemu immunitetu, podczas gdy minister sprawiedliwości był za uchyleniem ochrony dla byłego szefa CBA.

- To jest dosyć dziwna sytuacja, skoro mamy do czynienia z wnioskiem prokuratury. Na pewno jest to temat na rozmowę i na pewno pan premier będzie pytał pana wiceministra Kozdronia o powód takiego, nie innego głosowania – mówił dzisiejszy „Gość Radia ZET”.

d377qyw

Podziel się opinią

Share

d377qyw

d377qyw
Więcej tematów