Trwa ładowanie...
d21smf4
d21smf4

Paulina Matysiak

Najnowsze informacje
4.3
(7 głosów)
Oceń:
d21smf4
Paulina Matysiak to torunianka, która jest członkinią partii Razem
Facebook.com

Paulina Matysiak jest członkinią Zarządu Krajowego Partii Razem. Urodziła się w 1984 roku. Mieszka i pracuje w Toruniu. Skończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz dwa kierunki studiów podyplomowych: filozofię XX wieku w Collegium Civitas, a także infobrokerstwo i zarządzanie informacją na UMK.

Pracowała w instytucjach samorządowych i w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu. Należy do Amnesty International i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Prowadzi bloga "Zaginam Rogi" (o książkach i życiu literackim). Publikuje swoje teksty również na portalach opiniotwórczych.

W 2018 roku Paulina Matysiak otwierała listę Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 otrzymała pierwszą pozycję na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem w okręgu 2 (obejmującym Kujawy i Pomorze).

Paulina Matysiak chce walczyć przede wszystkim o poprawę standardów polskiej opieki zdrowotnej oraz zniwelowowanie różnić w pensjach obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. Zamierza działać na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn.

d21smf4
d21smf4
d21smf4
Więcej tematów
d21smf4