Trwa ładowanie...

Patryk Jaki: Unia Europejska szuka pretekstu, by uderzyć w Polskę

Unia Europejska szuka pretekstu, żeby uderzyć w Polskę, która chce rozliczyć wreszcie afery - uważa wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Jego zdaniem Komisja Europejska zarzuca nam łamanie praworządności, a my tymczasem wprowadzamy rozwiązania takie, jakie są w innych państwach.

Share
Patryk Jaki: Unia Europejska szuka pretekstu, by uderzyć w Polskę
Źródło: WP.PL
d2tfycq

Komisja Europejska poinformowała, że otrzymała od polskich władz odpowiedź na uzupełniające rekomendacje w procedurze praworządności, z 26 lipca br.. Warszawa zakwestionowała kompetencje KE w sprawie oceny systemu wymiaru sprawiedliwości, a także powołała się na przykłady rozwiązań dotyczących wymiaru sprawiedliwości w wielu innych państwach członkowskich, m.in. w Hiszpanii, Danii czy Estonii.

- KE zarzuca nam łamanie praworządności, mimo że my wskazujemy dokładnie, punkt po punkcie, że wprowadzamy rozwiązania takie, jakie są w innych państwach UE, ale tam nie przeszkadzają, tylko w Polsce przeszkadzają. Chodzi to, że w Polsce jest rząd, który się nie podoba elitom brukselskim, w związku z tym próbują nas naciskać; nie podoba się dlatego, że nie chcemy przyjmować uchodźców - mów Patryk Jaki w TVP Info. - To pokazuje jedno, że oni po prostu szukają pretekstu, żeby uderzyć w Polskę, która chce rozliczyć wreszcie afery - przekonywał wiceminister.

Pytany, jak długo "te przepychanki będą trwały", Jaki powiedział: "tak długo trwały jak będzie ten rząd, albo będą tak długo trwały jak będą te takie lewicowo-liberalne elity europejskie, które ponoszą fiasko, czym by nie zajmowały. Jak wzięły się za integrację UE, to im Wielka Brytania wyszła z Unii, jak chcieli prowadzić politykę migracyjną, to mają wielki kryzys i zamach co tydzień, więcej pieniędzy muszą przeznaczyć, na obronność niż kiedykolwiek" - przekonywał wiceszef MS.

d2tfycq

Jaki pytany o projekty ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i KRS, których przygotowanie zapowiedział prezydent Andrzej Duda powiedział, że liczy na spełnienie złożonych obietnic. - Mam nadzieję, że pan prezydent spełni swoje zobowiązanie i przygotuje ustawy, które w sposób radykalny i stanowczy zmienią sytuację w polskim wymiarze sprawiedliwości - powiedział Jaki.

Poinformował też, że jest gotowy projekt kodeksu karnego, który zaostrza kary za gwałt. - Jestem zwolennikiem, żeby wprowadzać twardą politykę karną. Dość pobłażania dla przestępców, dość pobłażania dla zwyrodnialców. I jest taka grupa czynów, za którą w mojej ocenie, należy się kara najwyższa, kara śmierci. Do tego należy także przypadek w Rimini - zaznaczył Jaki.

- Gdyby nie fatalna polityka imigracyjna akurat tej tragedii udałoby się uniknąć - powiedział Jaki.

Zobacz też materiał o tym, czy zdaniem Patryka Jakiego zgwałcona kobieta powinna urodzić dziecko:

d2tfycq

Podziel się opinią

Share
d2tfycq
d2tfycq
Więcej tematów