Trwa ładowanie...
dzdao8n
dzdao8n

"Patrioci" zniszczyli pomnik żołnierzy radzieckich

Zarzut znieważania miejsca pamięci historycznej usłyszało dwóch mężczyzn, którzy czerwoną farbą oszpecili pomnik żołnierzy radzieckich w Lubsku (lubuskie). Motywem była rocznica napaści ZSRR na Polskę - poinformowała Justyna Migdalska z lubuskiej policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dzdao8n

- Podejrzani oblali pomnik i trzy tablice pamiątkowe czerwoną farbą. Umieścili także na nim napis "czerwona zaraza" i datę 17.09.1939. Szkody, jakich dokonali, wyceniono na 600 zł. Jeden ze sprawców był nietrzeźwy - powiedziała Migdalska.

Zatrzymani mężczyźni, 60-letni mieszkaniec Żar i 44-latek z Lubska, przyznali się do winy. Grozi im grzywna lub kara ograniczenia wolności.

Policja podała, że motywem działania mężczyzn była rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę - tak tłumaczyli się podczas składania wyjaśnień.

dzdao8n

Do aktu wandalizmu doszło w czwartek około godziny 20.00. Policja zajęła się sprawą w piątek rano, po zgłoszeniu z urzędu miasta w Lubusku. Funkcjonariusze szybko dotarli do świadka, który zapamiętał numery rejestracyjne samochodu podejrzanych. Dzięki temu policja dotarła do sprawców.

NaSygnale.pl: 30 lat siedzieli w więzieniu za niewinność, jeden zmarł

dzdao8n

Podziel się opinią

Share

dzdao8n

dzdao8n
Więcej tematów