Trwa ładowanie...
d2h8ho6

Patostreamer i jego matka skazani. Chodzi o ich komentarze ws. zabójstwa Pawła Adamowicza

Sąd Rejonowy w Toruniu skazał Daniela Z., znanego w sieci jako "Magical" oraz jego matkę. Chodzi o pochwalnie zabójstwa Pawła Adamowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Daniela Z. jest znany w sieci jako "Magical"
Daniela Z. jest znany w sieci jako "Magical" (Youtube.com)
d2h8ho6

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany w połowie stycznia 2019 roku. Jeszcze w trakcie akcji ratunkowej streamer Daniel Z. ps. "Magical" mówił na internetowym nagraniu, że "jest za tymi osobami, które chcą być wolne". Ten nożownik... ja jestem za takimi typami - podkreślił. Podobnego zdania była jego matka, Małgorzata Z., która również pochwaliła ten atak.

Internauci zawiadomili policję o niepokojących hasłach. Prokuratura postawiła im zarzut publicznego pochwalania usiłowania popełnienia przestępstwa zabójstwa.

Teraz "Magical" i jego matka usłyszeli wyrok. Daniel Z. ma przez 10 miesięcy pracować społecznie przez 30 godzin miesięcznie. Co więcej, przez dwa lata nie może także utrwalać i rozpowszechniać w ramach prowadzonej działalności gospodarczej treści wideofonicznych w internecie. Został także zobowiązany do powstrzymania się od nadużywania alkoholu.

d2h8ho6

Zobacz też: Komentarze po wpisie Witolda Waszczykowskiego. "Dno dna"

Z kolei jego matka ma pracować społecznie przez 10 miesięcy w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Kobieta ma także wpłacić na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 5000 zł. Kobieta ma powstrzymać się od spożywania alkoholu i zaprzestać uczestnictwa w transmisjach, w których pojawiają się przemoc, alkohol i liczne wulgaryzmy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h8ho6

Podziel się opinią

Share

d2h8ho6

d2h8ho6
Więcej tematów