Trwa ładowanie...

Paszporty szczepionkowe. Dołączają następni przewoźnicy

Paszporty szczepionkowe będą raczej nieuniknione podczas podróży zagranicznych. Ruszają testy aplikacji Travel Pass, czyli cyfrowej wersji paszportu, opracowanej przez IATA.
Share
Paszporty szczepionkowe. Dołączają następni przewoźnicy
Paszporty szczepionkowe. Dołączają następni przewoźnicyŹródło: Getty Images, Fot: Sean Gallup
d3csnhg

Rozszerza się lista przewoźników, którzy będą testować aplikację Travel Pass, opracowaną przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) - podaje independent.co.uk.

Dokument jest w praktyce cyfrowym paszportem z zapisanymi informacjami o przyjętych szczczepionkach przeciw COVId-19 oraz o dacie i wynikach testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

IATA tworzy swoją aplikację, choć jednocześnie podobne rozwiązania wprowadzają same linie lotnicze. Chodzi jednak o ujednolicenie systemu, który ma pozwolić na odbudowanie ruchu turystycznego nie tylko po pandemii, ale już także podczas jej trwania.

d3csnhg

Zobacz też: Nowe obostrzenia w warmińsko-mazurskim. Prezydent Olsztyna: chaos, tak nie powinno być

Aplikacja Travel Pass ma również pomagać turystom. Znajdą się tam podstawowe informacje dotyczące przepisów i obostrzeń przy wjeździe do poszczególnych krajów, porady dotyczące zachowania przy podejrzeniu zakażenia, w tym lista laboratoriów, gdzie można wykonać test.

Paszporty szczepionkowe - Travel Pass. Ruszają testy

Travel Pass w marcu testować będą m.in. linie Qatar Airways, Emirates i Etihad. Aplikacja będzie sprawdzana na wybranych trasach.

d3csnhg

Deklarację o przystąpieniu do projektu złożyło początkowo 20 przewoźników, ale ta liczba cały czas rośnie. Do grona przewoźników, którzy będą testować Travel Pass dołączyły w ostatnich dniach Air New Zealand i Rwandair.

Koronawirus. Charles Michel: mało ważne podróże mogą podlegać ograniczeniom

Ograniczenia w przemieszczaniu wzbudzają szereg kontrowersji. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że kraje członkowskie UE nadal mogą wprowadzać ograniczenia w podróżowaniu, ale "restrykcje muszą być proporcjonalne".

Charles Michel dodał, że przywódcy państw także będą pracować nad tzw. paszportami szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3csnhg

Podziel się opinią

Share
d3csnhg
d3csnhg
Więcej tematów