Trwa ładowanie...

Pastorzy i pracownicy kościelni na liście użytkowników Ashley Madison

Ponad 400 pastorów, diakonów i pracowników kościelnych może zrezygnować w najbliższym czasie ze swoich funkcji, ponieważ ich nazwiska pojawiły się na liście użytkowników ujawnionych w Ashley Madison - czytamy w amerykańskim dwumiesięczniku katolickim "Relevant Magazine".

Share
Pastorzy i pracownicy kościelni na liście użytkowników Ashley Madison
Źródło: www.ashleymadison.com
d17461f

Zdaniem Eda Stetzera, eksperta ds. kościoła i redaktora naczelnego wielu katolickich publikacji, skandal związany z ujawnieniem nazwisk klientów serwisu randkowego Ashley Madison może odbić się szerokim echem w środowisku kościelnym w USA i Kanadzie. Stetzer, powołując się na kontakty z liderami różnych wyznań, na swoim blogu napisał, że sprawa może dotyczyć aż 400 pastorów, diakonów i pracowników kościelnych.

O wykradzeniu danych ponad 37 milionów klientów portalu Ashley Madison hakerzy przedstawiający się jako Impact Team poinformowali w lipcu, grożąc opublikowaniem kompromitujących zdjęć, fantazji seksualnych itp. Opublikowali wtedy próbkę kompromitujących danych i ostrzegli, że jeśli portal Ashley Madison nie zostanie zamknięty, ujawnią prawdziwe nazwiska jego klientów, ich profile z materiałami zdjęciowymi, dane dotyczące ich kart kredytowych.

Kanadyjska firma Avid Life Media, do której należy Ashley Madison, wydała oświadczenie z informacją, że bada tę sprawę. Hakerom zarzucono, że "mianowali się moralnym sędzią, przysięgłym i katem".

d17461f

Portal Ashley Madison reklamuje się hasłem "Życie jest krótkie. Zafunduj sobie romans". Szacuje się, że korzystają z niego 64 miliony ludzi.

Agencja Associated Press odnotowuje, że kilku ekspertów w zakresie bezpieczeństwa w sieci, którzy przejrzeli ujawnione przez hakerów dane, uznało, iż wydają się one autentyczne. Dave Kennedy, szef firmy TrustedSec, powiedział, że dane te obejmują m.in. imiona i nazwiska, hasła dostępu, adresy, informacje dotyczące kart kredytowych. Wyraził przekonanie, że hakerzy mieli dostęp do systemów Ashley Madison "przez długi czas".

Sprawę włamania na komputery serwisu bada FBI.

d17461f

Podziel się opinią

Share
d17461f
d17461f
Więcej tematów