Trwa ładowanie...

Pasażerowie MPK w Poznaniu sami decydują, na czym chcą siedzieć

Poznańskie MPK uznało, że to pasażerowie powinni zdecydować, z czego mają być wykonane siedziska w tramwajach. W pięciu pojazdach każdy może sam przetestować cztery modele krzesełek i oddać głos na to, które uzna za najwygodniejsze.
Share
Pasażerowie MPK w Poznaniu sami decydują, na czym chcą siedzieć
Źródło: MPK Poznań, Fot: K.Lesińska
d3pmemb

Na przestrzeni lat w poznańskich tramwajach stosowano najróżniejsze rodzaje krzesełek - od drewnianych aż po metalowe. Od kilkunastu latach MPK montuje w nowych tramwajach siedziska z tworzywa sztucznego, wyściełane miękką tkaniną w obowiązkowym zielonym kolorze.

MPK chce jednak, aby teraz to sami pasażerowie wybrali ich zdaniem najwygodniejsze siedziska, które pojawią się w przyszłości w poznańskich tramwajach. Wraz z firmą Ster, producentem siedzeń i foteli dla komunikacji miejskiej, MPK testuje cztery różne modele krzesełek, a właściwie testują je sami pasażerowie.

- Specjalnie oznaczone czerwone siedziska znajdują się w tramwajach marki Tramino o numerach taborowych: 515, 516, 517, 518 i 519. Docelowo będą one kursować na linii 12. Każde z siedzeń oznaczyliśmy numerem, by można je było łatwo rozróżnić – wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań.

d3pmemb

Do wyboru są: krzesełko całe tapicerowane, krzesełko z oparciem z tworzywa i tapicerowanym siedziskiem, krzesełko całe z tworzywa, krzesełko z oparciem z tworzywa i metalowym siedziskiem.

Każdy pasażer może usiąść na każdym z krzesełek i na stronie mpk.poznan.pl zaznaczyć, które z nich jest najlepsze. Swój wybór warto uzasadnić, ponieważ autorzy najciekawszych opinii otrzymają nagrody.

Testy potrwają do połowy maja, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 maja.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3pmemb

Podziel się opinią

Share
d3pmemb
d3pmemb
Więcej tematów