Trwa ładowanie...

Pasażerowie MPK w Poznaniu sami decydują, na czym chcą siedzieć

Poznańskie MPK uznało, że to pasażerowie powinni zdecydować, z czego mają być wykonane siedziska w tramwajach. W pięciu pojazdach każdy może sam przetestować cztery modele krzesełek i oddać głos na to, które uzna za najwygodniejsze.

Pasażerowie MPK w Poznaniu sami decydują, na czym chcą siedziećŹródło: MPK Poznań, fot: K.Lesińska
d1kl3fo
d1kl3fo

Na przestrzeni lat w poznańskich tramwajach stosowano najróżniejsze rodzaje krzesełek - od drewnianych aż po metalowe. Od kilkunastu latach MPK montuje w nowych tramwajach siedziska z tworzywa sztucznego, wyściełane miękką tkaniną w obowiązkowym zielonym kolorze.

MPK chce jednak, aby teraz to sami pasażerowie wybrali ich zdaniem najwygodniejsze siedziska, które pojawią się w przyszłości w poznańskich tramwajach. Wraz z firmą Ster, producentem siedzeń i foteli dla komunikacji miejskiej, MPK testuje cztery różne modele krzesełek, a właściwie testują je sami pasażerowie.

- Specjalnie oznaczone czerwone siedziska znajdują się w tramwajach marki Tramino o numerach taborowych: 515, 516, 517, 518 i 519. Docelowo będą one kursować na linii 12. Każde z siedzeń oznaczyliśmy numerem, by można je było łatwo rozróżnić – wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań.

Do wyboru są: krzesełko całe tapicerowane, krzesełko z oparciem z tworzywa i tapicerowanym siedziskiem, krzesełko całe z tworzywa, krzesełko z oparciem z tworzywa i metalowym siedziskiem.

Każdy pasażer może usiąść na każdym z krzesełek i na stronie mpk.poznan.pl zaznaczyć, które z nich jest najlepsze. Swój wybór warto uzasadnić, ponieważ autorzy najciekawszych opinii otrzymają nagrody.

Testy potrwają do połowy maja, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 maja.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1kl3fo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kl3fo
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj