Trwa ładowanie...

Partner Biedronia na listach wyborczych. "Hipokryzja?" pyta Dworczyk

"Wyobraźmy sobie sytuację dotyczącą partnerki czy konkubiny któregoś z liderów innych partii politycznych" - pisze na Twitterze Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Prezesa Ministrów zarzuca Wiośnie podwójne standardy.
Share
Michał Dworczyk mówi o nepotyzmie
Michał Dworczyk mówi o nepotyzmieŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3glfzw

Krzysztof Śmieszek otwiera listę wyborczą Wiosny do Parlamentu Europejskiego w woj. dolnośląskim i opolskim. Prywatnie jest wieloletnim partnerem Roberta Biedronia, lidera partii. "Słyszycie ten hejt dot. nepotyzmu, etc? A tu tylko cisza..." - komentuje tę decyzję Dworczyk.

Śmiszek z wykształcenia jest prawnikiem. Był pomysłodawcą i założycielem Polskiego Stowarzyszenia Antydyskryminacyjnego, które działa na rzecz równości i niedyskryminacji.

d3glfzw

Biedroń odsłania karty

Podczas sobotniej konwencji Wiosny, lider partii ujawnił "jedynki" do majowych eurowyborów. Oprócz Śmiszka, ugrupowanie będzie reprezentowane m.in. przez Wandę Nowicką (była marszałek Sejmu) z okręgu kujawsko-pomorskiego. Pierwsze miejsce w wielkopolsce przypadło Sylwii Spurek (była zastępczyni Rzecznika Prawo Obywatelskich). O mandat w Brukseli ze stolicy walczyć będzie Robert Biedroń.

- Na początku była nas garstka gotowych bronić swoich wartości, równości, tolerancji i solidarności. Dziś są nas miliony! Jesteśmy nie do zatrzymania! - mówił sobotę szef Wiosny. Podkreślił, że partia będzie walczyć o "wolność, równość i demokrację".

d3glfzw

Jak nieoficjalnie ustalił PAP, Biedroń po raz kolejny ruszy w trasę po całym kraju. Podczas serii ośmiu konferencji prasowych ma zaprezentować poszczególnych kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Lider Wiosny rozpocznie swój objazd od poniedziałkowych spotkań w Szczecinie i Poznaniu. W ciągu tygodnia ma spotkać się z mieszkańcami Wrocławia, Katowic, Krakowa oraz Rzeszowa. Ostatnimi przystankami mają być Gdańsk i Olsztyn. Biedroń ma być tam w czwartek. Konferencjom ma też towarzyszyć zbiórka podpisów pod listami wyborczymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródłó: Twitter

d3glfzw

Zobacz także: Rozszerzenie 500+. Szef SLD składa deklarację

d3glfzw

Podziel się opinią

Share
d3glfzw
d3glfzw
Więcej tematów