Trwa ładowanie...
d454w5b

"Partia Rydzyka": Jest zakaz używania zwrotu. Radio Maryja ostrzega użytkowników sformułowania przed "konsekwencjami prawnymi"

Sąd zarejestrował nową partię polityczną Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi (RPE). Choć kojarzy się ona z osobą o. Tadeusza Rydzyka, to Radio Maryja zabrania używać sformułowania „partia Rydzyka”. Rozgłośnia grozi wyciągnięciem konsekwencji prawnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
o. rydzyk
o. rydzyk (East News)
d454w5b

Zakaz używania zwrotu „partia Rydzyka” dla RPE

Radio Maryja przestrzega przed używaniem zwrotu „partia Rydzyka” na RPE. Dementuje też, że duchowny stoi na czele partii oraz nie ma z nią żadnego związku. Rozgłośnia ostrzega, że w przypadku użycia sformułowania „partia Rydzyka” zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

- „Używanie kłamliwego sformułowania »partia Rydzyka« będzie wiązało się z konsekwencjami prawnymi. Ojciec Tadeusz Rydzyk podkreśla, że życzy dobrze każdemu, kto chce działać na rzecz dobra wspólnego” – czytamy na stronie Radia Maryja.

d454w5b

Kto jest liderem RPE? Czy Rydzyk udzieli poparcia?

Liderem RPE jest europoseł PiS-u Mirosław Piotrowski, który jest także felietonistą Radia Maryja i Telewizji Trwam (mediów Rydzyka) oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej (uczelni o. Tadeusza Rydzyka).

Choć pojawiają się sugestie, że Rydzyk nie da ostatecznie RPE swojego poparcia, bo „osoby duchowne w Polsce, a także w Unii Europejskiej, nie mieszają się do polityki”, to Piotrowski traktuje je jako żart.

Jakie partią jest RPE?

RPE teraz przystępuje do utworzenia list w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Partia myśli o samodzielnym starcie do PE. Lider Ruchu liczy na to, że „szybko zapadną decyzje” o listach kandydatów.

d454w5b

Partia ma charakter konserwatywny. Mówi się, że będzie bezpośrednią konkurencją dla PiS na polu partii prawicowych, ponieważ partia rządząca ma nie spełniać oczekiwań Radia Maryja.

Szczegóły programowe partii zostaną przedstawione na specjalnej konferencji prasowej. Piotrowski podkreśla jednak, że jego partia „kładzie nacisk na chrześcijańskie myślenie o Europie”. - Chodzi nam także o Europę ojczyzn. A gdybym miał określić to w jednym słowie, to powiedziałbym — normalność, po prostu normalność – dodał.

Ostatni sondaż daje RPE sześć procent poparcia.

d454w5b

Podziel się opinią

Share

d454w5b

d454w5b
Więcej tematów