ycipk-3ovp81

"Partia Rydzyka": Jest zakaz używania zwrotu. Radio Maryja ostrzega użytkowników sformułowania przed "konsekwencjami prawnymi"

Sąd zarejestrował nową partię polityczną Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi (RPE). Choć kojarzy się ona z osobą o. Tadeusza Rydzyka, to Radio Maryja zabrania używać sformułowania „partia Rydzyka”. Rozgłośnia grozi wyciągnięciem konsekwencji prawnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
o. rydzyk
o. rydzyk (East News)
ycipk-3ovp81

Zakaz używania zwrotu „partia Rydzyka” dla RPE

Radio Maryja przestrzega przed używaniem zwrotu „partia Rydzyka” na RPE. Dementuje też, że duchowny stoi na czele partii oraz nie ma z nią żadnego związku. Rozgłośnia ostrzega, że w przypadku użycia sformułowania „partia Rydzyka” zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

- „Używanie kłamliwego sformułowania »partia Rydzyka« będzie wiązało się z konsekwencjami prawnymi. Ojciec Tadeusz Rydzyk podkreśla, że życzy dobrze każdemu, kto chce działać na rzecz dobra wspólnego” – czytamy na stronie Radia Maryja.

ycipk-3ovp81

Kto jest liderem RPE? Czy Rydzyk udzieli poparcia?

Liderem RPE jest europoseł PiS-u Mirosław Piotrowski, który jest także felietonistą Radia Maryja i Telewizji Trwam (mediów Rydzyka) oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej (uczelni o. Tadeusza Rydzyka).

Choć pojawiają się sugestie, że Rydzyk nie da ostatecznie RPE swojego poparcia, bo „osoby duchowne w Polsce, a także w Unii Europejskiej, nie mieszają się do polityki”, to Piotrowski traktuje je jako żart.

Jakie partią jest RPE?

ycipk-3ovp81

RPE teraz przystępuje do utworzenia list w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Partia myśli o samodzielnym starcie do PE. Lider Ruchu liczy na to, że „szybko zapadną decyzje” o listach kandydatów.

Partia ma charakter konserwatywny. Mówi się, że będzie bezpośrednią konkurencją dla PiS na polu partii prawicowych, ponieważ partia rządząca ma nie spełniać oczekiwań Radia Maryja.

Szczegóły programowe partii zostaną przedstawione na specjalnej konferencji prasowej. Piotrowski podkreśla jednak, że jego partia „kładzie nacisk na chrześcijańskie myślenie o Europie”. - Chodzi nam także o Europę ojczyzn. A gdybym miał określić to w jednym słowie, to powiedziałbym — normalność, po prostu normalność – dodał.

Ostatni sondaż daje RPE sześć procent poparcia.

ycipk-3ovp81
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ovp81

ycipk-3ovp81
ycipk-3ovp81