Trwa ładowanie...

Niebywały list od Ziobry do proboszczów. Już się nie kryje

Politycy partii Zbigniewa Ziobry skierowali do parafii list, w którym piszą o nadchodzących wyborach parlamentarnych. "Doskonale wiemy, że część opcji politycznych w naszym kraju pragnie tego, aby wymazać Boga i Kościół z życia naszej Ojczyzny" - można przeczytać w dokumencie.

Partia pisze list do księży. Tak Suwerenna Polska zabiega o poparcie KościołaPartia pisze list do księży. Tak Suwerenna Polska zabiega o poparcie KościołaŹródło: East News
d35sg1y
d35sg1y

Wszystkie informacje o wyborach 2023 znajdziesz TUTAJ.

List, którego treść ujawnił w mediach społecznościowych ksiądz Kazimierz Sowa, datowany jest na 8 września. Podpisali się pod nim obecni posłowie oraz kandydaci na posłów z ramienia Suwerennej Polski.

"My niżej podpisani Posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, zwracamy się z serdeczną prośbą do Księdza Proboszcza, aby w najbliższym czasie podczas nabożeństw w sposób szczególny objąć modlitwą naszą umiłowaną Ojczyznę - Polskę. Za miesiąc będą decydowały się Jej losy i to kto będzie sprawował w niej władzę oraz podejmował kluczowe decyzje na najbliższe lata" - napisali politycy w pierwszych słowach swojego listu.

W kolejnych zdaniach stwierdzono, że niektóre z partii startujących w wyborach rzekomo "pragną tego, aby wymazać Boga i Kościół z życia naszej Ojczyzny". Pojawił się też cytat z prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego, który powiedział , że "Polska albo będzie katolicka, albo jej nie będzie wcale".

d35sg1y

"W tych słowach odczytujemy wielką odpowiedzialność, jaka na nas spada we współczesnym świecie i obecnym czasie. Bez modlitwy nie jesteśmy w stanie obronić najważniejszych wartości chrześcijańskich, w tym poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci" - piszą dalej politycy Suwerennej Polski.

Na końcu autorzy tekstu zwrócili się o "modlitewne wsparcie" ze strony całej "wspólnoty parafialnej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: skuteczna walka z inflacją? "Rząd przeszkadza"

Suwerenna Polska pisze do proboszczów. Posłanka potwierdza

Autentyczność listu potwierdziła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" posłanka Maria Kurowska (Suwerenna Polska). - Prosimy, żeby proboszczowie zorganizowali w parafiach modlitwę za ojczyznę, bo jest tyle zagrożeń, że trzeba nam wielkiej modlitwy - przekonywała.

d35sg1y

Stwierdziła też, że utrata władzy przez Zjednoczoną Prawicę byłaby "bardzo niedobra". - Polska nie byłaby suwerenna, a całe życie walczyliśmy o to, by być gospodarzami we własnym kraju - oświadczyła.

Kurowska odrzuciła też zarzut, jakoby podobne inicjatywy były mieszaniem Kościoła katolickiego do bieżącej walki politycznej. - Każdemu z nas wolno się zwrócić do Kościoła katolickiego, bo jesteśmy jego członkami. Państwo jest świeckie, ja to uznaję, ale Pan Bóg też ma swoje do powiedzenia w naszej ojczyźnie - powiedziała.

Przeczytaj też:

Źródło: facebook.com/kazimierz.sowa/"Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35sg1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35sg1y
Więcej tematów