Trwa ładowanie...

Parlament Europejski udostępnia budynki dla bezdomnych. Przygotuje tysiąc posiłków dziennie

Parlament Europejski a koronawirus. W budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli zostaną otwarte dwie przestrzenie. Pierwsza - dla bezdomnych. A druga dla osób, które nie mogą wrócić do domu, bo muszą odbyć kwarantannę. Dla bezdomnych kuchnie PE będą przygotowały 1000 posiłków dziennie.

Parlament Europejski udostępnia budynki dla bezdomnych. Przygotuje tysiąc posiłków dziennieŹródło: Pixabay.com
d2s47z8
d2s47z8

Koronawirs. Podczas pandemii koronawirusa członkowie Parlamentu Europejskiego pracują zdalnie. Deputowani od połowy marca nie muszą przyjeżdżać do Brukseli i głosują przy pomocy poczty elektronicznej. Parlament jest zamknięty dla osób z zewnątrz i dziennikarzy. A jego budynki stoją puste. To dlatego PE otwiera się dla bezdomnych i osób, które znalazły się w potrzebie podczas pandemii koronawirusa.

O otwarciu PE dla bezdomnych jako pierwsza poinformowała PAP.

Parlament Europejski a koronawirus. Dla bezdomnych i osób na kwarantannie

- W porozumieniu z regionem stołecznym Brukseli postanowiliśmy udostępnić część naszego budynku osobom bezdomnym i najbardziej potrzebującym na czas tego poważnego zagrożenia dla zdrowia.To konkretna solidarność z obywatelami. To jest przesłanie Parlamentu Europejskiego - oświadczył przewodniczący PE David Sassoli.

W jednym z budynków Parlamentu Europejskiego mają powstać dwie przestrzenie. Jedna dla bezdomnych. A druga dla tych osób, które opuściły szpital, ale nie mogą wrócić do domu, bo muszą przejść przez kwarantannę, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

d2s47z8

Parlament Europejski a koronawirus. Kuchnie przygotują tysiąc posiłków dziennie dla potrzebujących

Kuchnie Parlamentu Europejskiego, które na co dzień odpowiadają za zaopatrzenie stołówek i restauracji, przygotują jedzenie dla potrzebujących. Teraz będą przygotowywały ponad 1000 posiłków dziennie - zarówno dla bezdomnych, jak i pracowników ochrony zdrowia.

- Jesteśmy blisko tych, którzy cierpią, którzy niestrudzenie pracują w naszych szpitalach, blisko mieszkańców Brukseli, a także Strasburga i Luksemburga, tych którzy nas goszczą, a dziś potrzebują naszej pomocy. Siłą Europy jest jej zdolność do działania w solidarności - zaznaczył Sassoli w nagraniu wideo.

Przeznaczenie ma zmienić też druga siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu we Francji. Tam odbywają się jedynie sesje plenarne. Ale teraz w trakcie pandemii koronawirusa miejsce zostało udostępnione francuskim władzom, które zapowiedziały, że w siedzibie w Strasburgu zorganizują centrum kontroli i konsultacji. Na miejsce będą mogły zgłosić się wszystkie osoby, które podejrzewają u siebie COVID-19. Siedziba leży na obrzeżach miasta przez co osoby, które podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem nie będą mogły spotkać się z pacjentami miejskiego szpitala.

Parlament Europejski a koronawirus. Transport sprzętu medycznego

Parlament Europejski udostępni też swoje pojazdy - zarówno w Brukseli, Strasburgu, jak i Luksemburgu - do walki z pandemią, m.in. do transportu sprzętu medycznego.

d2s47z8

- Mamy porozumienie, a teraz władze lokalne mogą zacząć planować, kiedy chcą to uruchomić. Wdrożenie jest w ich rękach - zaznaczyła rzeczniczka PE.

Zobacz też: Polacy stworzyli test na koronawirusa

tu wstaw treść

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s47z8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s47z8
Więcej tematów